Menossa Zurichiin lapsen ja rattaiden kanssa... Onko julkiset kulkuvälineet ilmaisia jos rattaat mukana(niinkuin esim.hki ja tku) vai pitääkö maksaa?
Zurichin paikallisliikenne?
4
1097
Vastaukset
- Baby 12kk
Sain tuon sitten itse selvitettyä. Eli tiedoksi että ilmaiseksi ei voi kulkea vaunujen kanssa. Aikuinen maksaa, lapset muistaakseni alle6(tai 7v)v. ilmaiseksi.
- Tuommosta kyselette
Kohta varmaan kysyt ,paljonko maksaa puhelukortti ,kun aion soittaa kaikille köyhille tuttaville .: Täällä on ihanaa ,mutta kauheen kallista .Meni tuhat €uroo eka päivänä .
- Zurich Card
Zurich Cardia, jolla voi ajella vapaasti 24:n tunnin ajan -- tosin sekin tarvitsee muistaakseni näyttää kuljettajalle raitiovaunussa (jotka ovat tosi mukava liikkumismuoto siellä).
- eli kerrotko
Tuommosta kyselette kirjoitti:
Kohta varmaan kysyt ,paljonko maksaa puhelukortti ,kun aion soittaa kaikille köyhille tuttaville .: Täällä on ihanaa ,mutta kauheen kallista .Meni tuhat €uroo eka päivänä .
mitä tuli rikottua. Matkavakuutus on hyvä niin ei tarvitse ehkä omasta pussista korvata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390