Tupakan ja alkoholin hinta Tunisian päässä?

Tunisianmatkaajat

Mennään matkalle ens lauantaina Tunisiaan ja kysyisin, että mitä maksaa Tunisiassa LM kartonki maissa ja mitä lentokentän Tax-Freessä?

Lisäksi kysyisin, että onko Monastirin lentokentän Tax-Freessä edulliset viinat vai kannattaako tehdä ennakkoon tilaus paluulennolle?

4

1337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yha

      Tupakan hinnat vaihtelee, katukauppiailta saat rannoilla varastettua tai Libyasta tuotua laitonta tupakkaa 2.000 D/kartonki (1.000D= 0,6 euroa). Basaareista jos jaksat jankata ja tinkiä saat kartongin 10.000D:lla ja virallisista tupakkakioskeista 30.000-35.000D:lla.

      Monastirin asemalla tax freessa oli Marlboro- kartsa 24,50 euroa. Viinatkin näytti olevan hiukan halvempia koneeseen valmiiksi tilattuina.

      • yha

        Unohtu tuosta asköisestä laittaa että Marlboro- kartsa näytti maksavan koneeseen tilattuna 21 euroa.


      • Tunisianmatkaajat
        yha kirjoitti:

        Unohtu tuosta asköisestä laittaa että Marlboro- kartsa näytti maksavan koneeseen tilattuna 21 euroa.

        Mukavaa, että löytyi sentään joku joka viitsi vastata tähän kysymykseen.


    • Anonyymi

      Paljonko pilvi maksaa, onko helppoa löytää??
      Ovatko poliisit kiinnostuneita vai onko kulttuuria??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      318
      2923
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      56
      2655
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1440
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1293
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      149
      1238
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1090
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1089
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1030
    Aihe