Richard Burns rally

joystarilla?

Onko mahdotonta?
Olen viritellyt ohjainta aika hyvään kuntoon mutta tuntuu vähän epätoivoiselta. Tai en osaa ajaa.
Nyt sentään pysyn tiellä ja en ole viimeinen tosirallissa.
Voisiko säätöjä vielä parantaa vai sijoitanko rattiin? Pahin ongelma on herkkyys jota olen yrittänyt säätää.

Kiitollinen neuvoista.
ps. Upea peli.

7

1250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RBR-mies

      Alku on tosiaan aika hankalaa Burnsissa,muistelen itekin miten meinas hermo mennä ekoina päivinä kun auto ei kestänyt hanskassa ollenkaan.Ite pelailen yleensä ratilla,onhan siin ihan eri fiilis kuin pädillä.Nyt en ole jaksanut rattia asentaa pitkään aikaan ja välillä vetäsen muutama pätkää ihan pädin kanssa.Kannattaa muuten käydä lataamassa se modi mistä saat uusia autoja ja muuta mukavaa esim. suomenkieliset nuotit.....ainii jos ratin/polkimet ostat ni hommaa sit kunnolliset esim. MoMon vehkeet,saa nykysin jo aika halvalla...Hyviä ralleja!

      • ............................

        Täytyypä vielä yrittää joystarilla ja säätää lisää. Vähintään pitää kolmen kärkeen päästä.
        Suomenkieliset nuotit olis hyvä lisä, jos nuotit pitää paikkaansa :)

        Eikun harjoittelemaan.
        Tulevaisuudessa ehkä ratilla.


      • ap.
        ............................ kirjoitti:

        Täytyypä vielä yrittää joystarilla ja säätää lisää. Vähintään pitää kolmen kärkeen päästä.
        Suomenkieliset nuotit olis hyvä lisä, jos nuotit pitää paikkaansa :)

        Eikun harjoittelemaan.
        Tulevaisuudessa ehkä ratilla.

        Eka homma näyttää olevan säädöt. Jos joystarilla pelaa ne on oltava kohdallaan.
        Toinen homma on opittava luottamaan kartturiin mikä on vaikea homma.
        Kolmas on että rata täytyy tuntea.
        Neljäs on tietty että pitää voittaa :)
        Ei ole ihme ettei "malttamattomat" pelaajat pidä tästä pelistä sen vaikeuden tähden.

        Yleistä autopeleistä palstan mukaan:

        Colin Mcraet ovat myös ihan mukavia mutta turhan helppoja. 04 on ihan kivaa ajanvietettä ja 05:nenkin menee. Tosin ihmettelen eräitä mutkia 05:ssa.

        Nascar season 2003 (tiedätte mitä tarkoitan, sitä jota ei saa enää mistään) On aivan huippu. Häpeäkseni joudun tunnustamaan että jouduin imuttamaan sen kun sitä ei enää myydä missään. Aika ihme että se on lähes ykösenä mbnetin lukijoiden omalla listalla? Miten jos sitä ei enää myydä?
        Haluan pelini alkuperäisinä joten kysyn: Eikö sitä todellakaan myydä missään? Olen valmis tilaamaan vaikka ulkomailta. Paypallissa vähän rahaa säästössä.
        Peli on kuitenkin huippu ja kolarisumat näyttävät upeilta.

        Live for speed on omaa luokkaansa koska pääsee nettipeleihin demolla. Sääli että lisenssi on vaikea hankkia. Sääli myös ettei eräät kuskit osaa käyttäytyä. Ei kannata olla liian nopea tai sinut suljetaan pois.

        No tuossa vähän ja lisätkää jotain jos tulee mieleen.
        Itse en ole innostunut formuloista, paitsi tietty Geoff Crammondin 04:sta. Muistaakseni teki ensimmäisen kunnollisen formulapelin commodore64:lle ja nimi taisi olla revs?
        Aikansa huippupeli ja ensimmäinen todellinen formulapeli jossa simuvaikutelma.

        ps. rip Colin olit ihan ykönen livessä.
        Myös rip surusilmä Senna olit ykönen.


    • jessuli8

      saiskohan kyseistä peliä enään mistään?

      • TPB:stä saa kaiken. Ja toki vastaavasti käytettynä löytyy varmaan Huudosta / Torista / Murosta / kirppareilta yms jos haluaa vaivautua.


      • efr4t5yh

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      183
      1536
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      196
      1327
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      42
      1110
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      43
      813
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      710
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      701
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      690
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      681
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      19
      631
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe