Kiitos

Lauantaista

Heräsin puskista joskus yöllä. Olin ensiksi vähän kauhuissani kun en tiennyt mitä, missä, milloin jne. Onneksi pari nuorta kaveria oli lähellä ja auttoi eikä ryöstänyt. Olin ilmeisesti ottanut lievästi sanoen liikaa tuota alkoholipitoista ainetta. Kiitos teille näin nimettömästi kun en teitä tunne. Teitte juuri sen mitä pitikin.

Kiitos myös sille kyttäkaksikolle joka vei nukkumaan ja putkan henkilökunnalle. Kohtelu oli todella hyvää ja asiallista.

Hiukan on hämärät mielikuvat mutta putkasta muistan muutaman ikävän asian. Ei ne ihmisoikeuksia vaaranna mutta korjatakin voisi.

1.Se wc juttu. Ikävä vääntää krapulapaskat kun pönttöä ei voi vetää eikä ole edes vessapaperia.

2. Se vesiautomaatti toimi vielä illalla mutta ei sen jälkeen ja tiedätte varmaan mikä jano oli.

3. Miksi valojen pitää olla kirkkaana koko yön? Nykyään kun kameroitakin on saatavana sellaisia jotka näkevät yölläkin niin valot voisi sammuttaa ihan hyvin.

4. kello, ikävää kun ei yhtään tiedä mitä kello on.

5. Kylmä, oli patjat mutta ei mitään peittoa ja itse ainakin hytisin kylmästä.

Tälläistä pientä panin merkille kun vierailin Lahden kaupungin poliisilaitoksella. Ei vakavaa mutta asiakkaiden puolesta voisitte joitain asioita korjailla pikkuhiljaa.

Useimmat ei siellä varmaan käy montaakaan kertaa elämässään. Ihan suositeltava paikka kyllä käydä edes kerran elämässään. Voi olla etten enää siellä tule käymään tämän elämän aikana mutta toivon että teette edes joitain parannuksia. Suomen putka ainakin Lahdessa on varmaan mailman paras mutta ainahan sitä voi olla parempi.

5

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olis?

      Vielä kunnon patja, untavatäkki, pehmeät tyynyt, limuautomaatti/oluthana ja vielä aamiainen vuoteeseen? tietty vielä joku hehkeä nuori neito nukkumaan kainaloon yöksi? ei ole paljoa vaadittu ei... mitäpä luulet, onnistuuko?

      • Kerroin vain huomioni

        Kuka nyt haluaisi putkaan jotain Hiltonin tasoa? Kerroin vain mielipiteeni, en muuta. Elämässä sattuu sitä sun tätä.


      • Dr. Ötker
        Kerroin vain huomioni kirjoitti:

        Kuka nyt haluaisi putkaan jotain Hiltonin tasoa? Kerroin vain mielipiteeni, en muuta. Elämässä sattuu sitä sun tätä.

        Raita kalsareissa ja suu kuivana. Ens lauantaina uusiksi!


      • Anonyymi
        Dr. Ötker kirjoitti:

        Raita kalsareissa ja suu kuivana. Ens lauantaina uusiksi!

        Menin Koskipuiston pystiksestä horjuen ruusupuskaan yöksi ja aamu 9 , tulin takasin horjumatta pystikseen.


    • Anonyymi

      Hyvä kun ehdit viel persujen kokoukseen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      40
      5755
    2. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      75
      5069
    3. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      235
      5058
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      47
      4640
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      27
      4476
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      163
      3855
    7. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      126
      3354
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      23
      3095
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      3092
    10. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      2361
    Aihe