Kiitos

Lauantaista

Heräsin puskista joskus yöllä. Olin ensiksi vähän kauhuissani kun en tiennyt mitä, missä, milloin jne. Onneksi pari nuorta kaveria oli lähellä ja auttoi eikä ryöstänyt. Olin ilmeisesti ottanut lievästi sanoen liikaa tuota alkoholipitoista ainetta. Kiitos teille näin nimettömästi kun en teitä tunne. Teitte juuri sen mitä pitikin.

Kiitos myös sille kyttäkaksikolle joka vei nukkumaan ja putkan henkilökunnalle. Kohtelu oli todella hyvää ja asiallista.

Hiukan on hämärät mielikuvat mutta putkasta muistan muutaman ikävän asian. Ei ne ihmisoikeuksia vaaranna mutta korjatakin voisi.

1.Se wc juttu. Ikävä vääntää krapulapaskat kun pönttöä ei voi vetää eikä ole edes vessapaperia.

2. Se vesiautomaatti toimi vielä illalla mutta ei sen jälkeen ja tiedätte varmaan mikä jano oli.

3. Miksi valojen pitää olla kirkkaana koko yön? Nykyään kun kameroitakin on saatavana sellaisia jotka näkevät yölläkin niin valot voisi sammuttaa ihan hyvin.

4. kello, ikävää kun ei yhtään tiedä mitä kello on.

5. Kylmä, oli patjat mutta ei mitään peittoa ja itse ainakin hytisin kylmästä.

Tälläistä pientä panin merkille kun vierailin Lahden kaupungin poliisilaitoksella. Ei vakavaa mutta asiakkaiden puolesta voisitte joitain asioita korjailla pikkuhiljaa.

Useimmat ei siellä varmaan käy montaakaan kertaa elämässään. Ihan suositeltava paikka kyllä käydä edes kerran elämässään. Voi olla etten enää siellä tule käymään tämän elämän aikana mutta toivon että teette edes joitain parannuksia. Suomen putka ainakin Lahdessa on varmaan mailman paras mutta ainahan sitä voi olla parempi.

5

515

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olis?

      Vielä kunnon patja, untavatäkki, pehmeät tyynyt, limuautomaatti/oluthana ja vielä aamiainen vuoteeseen? tietty vielä joku hehkeä nuori neito nukkumaan kainaloon yöksi? ei ole paljoa vaadittu ei... mitäpä luulet, onnistuuko?

      • Kerroin vain huomioni

        Kuka nyt haluaisi putkaan jotain Hiltonin tasoa? Kerroin vain mielipiteeni, en muuta. Elämässä sattuu sitä sun tätä.


      • Dr. Ötker
        Kerroin vain huomioni kirjoitti:

        Kuka nyt haluaisi putkaan jotain Hiltonin tasoa? Kerroin vain mielipiteeni, en muuta. Elämässä sattuu sitä sun tätä.

        Raita kalsareissa ja suu kuivana. Ens lauantaina uusiksi!


      • Anonyymi
        Dr. Ötker kirjoitti:

        Raita kalsareissa ja suu kuivana. Ens lauantaina uusiksi!

        Menin Koskipuiston pystiksestä horjuen ruusupuskaan yöksi ja aamu 9 , tulin takasin horjumatta pystikseen.


    • Anonyymi

      Hyvä kun ehdit viel persujen kokoukseen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7781
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      30
      3027
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      344
      1967
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      276
      1614
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      133
      1417
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1199
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1112
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1046
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      1002
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      961
    Aihe