Vieläkö joku ihmettelee?

Luettuanne kaikki nämä keskustelut, tuleeko ikinä mieleen ajatus ettei ole kovin kummallista
tuo virusten ja trojalaisten suht. helppo leviäminen.
Median aikakautena jotkut taitavat istua uutis-ja tietopimennossa.
4242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei todella ihmettele yhtään.

Täälläkin jatkuvasti kysellään, Pitääkö käytöjärjestelmä päivittää? ja mitä hyötyä siitä on ja miten se tehdään?

Tarviiko koneessa olla virustentorjunta-ja palomuuriohjelma? ja mitä hyötyä niistä ja saako niitä Ilmaiseksi?

Ei jumalauta, miten jotkut kuvittelee jotta virustentorjunta ohjelmia valmistavat firmat ilmaiseksi jakelisi uusimpia ja tehokkaimpia virustentorjunta ohjelmiaan, kun niiden valmistamiseen ja ylläpitoon tarvitaan jumalattoman suuri henkilökunta joille täytyy tietenkin palkaakin maksaa.

Tottahan toki ikivanhoja ohjelma versioita saa ilmaiseksi useiltakin ulkomaisilta virustentorjunta firmoilta.

On se vaan tosi merkillistä kun on varaa ostaa tietokone, mutta ei sitten ole varaa hankkia KUNNOLLISTA virustentorjunta-palomuuriohjelmistoa joka toimisi taustalla täysin automaattisesti ja suojaisi koneen todella hyvin, kunnollinen ohjelma maksaa vajaa 6€/kk.

Äänestä

Todellakin merkillistä miten on rahaa pistää kalliisiin laitteisiin mutta kun puhutaan suojauksista mikään ei saisi maksaa mitään. Samoin nämä toistuvat samat kysymykset palomuurista ja virustorjuntaohjelmista jaksavat ihmetyttää, eikö nää pöljät osaa edes lukea kun näihin kysymyksiin on vastattu moneen kertaan. Hommatkaa pe***le äkkiä tarvittavat suojaukset, sillä niiden puuttumisen takia nämä virukset ja madot etenevät kuin tankit koneesta koneeseen.

Äänestä
  • Aivan toivotonta koskaan saada ainuttakaan virusta kuriin, kuten sanoit, kun nämä toivotyomat tollot ja pölvästit levittelee viruksia eteenpäin päivittämättömiltä ja ilman Kunnollisia virustentorjunta ohjelmia olevilta koneiltaan.!!!!!!!!!!!!!!

    Ei ihmiset varmaan edes seuraa tiedotusvälineitä esim. TV:tä tai katsovat vaan kauniita ja rohkeita tms sarjoja ja uutisten aikaan vaihtavat kanavaa, tai edes lue lehdistäkään kuin sarjakuvat.

    Ja luulevat reppanat ilmaiseksi saavansa Kunnollisia virustentorjunta-ja palomuuri ohjelmia.

    Lasten tarhalta nämäkin keskustelut täällä näyttää,
    eivät todella edes vilkaise onko samaa asiaa jo hetki sitten käsitelty.

    Ja Ilmaiseksi,ilmaiseksi ja äkkiä hyvä virusohjelma pitää saada, voihan hyvä hyssykkä näitä toivottomia tolvanoita!!!!!!!!!

    Äänestä

>Vieläkö joku ihmettelee?
Luettuanne kaikki nämä keskustelut, tuleeko ikinä mieleen ajatus ettei ole kovin kummallista
tuo virusten ja trojalaisten suht. helppo leviäminen.
Median aikakautena jotkut taitavat istua uutis-ja tietopimennossa.<

-Eipä edes uskoisi jotta ko.ihmiset edes pystyy saamaan tietokonettaan auki.
Kyllä tuollaiset ihmiset pitää näköjään varsin hyvin huolen, jottei viruksien eikä "örkkien" leviäminen edes hidastu koskaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mamoosh kirjoitti:

Luettuanne kaikki nämä keskustelut, tuleeko ikinä mieleen ajatus ettei ole kovin kummallista
tuo virusten ja trojalaisten suht. helppo leviäminen.
Median aikakautena jotkut taitavat istua uutis-ja tietopimennossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu