Tieteellistä faktaa lienee kai se, että kännissä ei seiso. Mutta mitäpä tehdä, kun omalla kohdallani tilanne on juuri päinvastainen.
Olen nuori mies, jolla arkielämässä on jatkuvasti vaikeuksia saada erektio tai pitää sitä yllä yhdynnnän mahdollistamiseksi. Kansantajuisesti sanottuna ei siis seiso.
Syyt häiriöihin jaetaan yleensä psyykkisiin ja fyysisiin. Itselläni ongelma kenties on enemmän psyykkinen, joskin näiden kahden välinen raja on hiuksenhieno. Onnistumiset kasvattavat itseluottamusta ja sitä rataa.
Sen olen huomannut, että vaikka normaalisti erektiota en kykene hyvin saavuttamaan, ja olen Cialista silloin tällöin asian takia nappaillut, niin jostain syystä sopivassa kännissä kalu seisoo takuuvarmasti.
Onko ainoa selitys tälle se, että kännissä epävarmuus ja jännitys katoaa ja olo on niin rento, että elimistö pääsee huolehtimaan siitä, mitä sen kuuluisikin tehdä. Olo on kuin mahtisonnilla, joka on valmis siittämään kaikki nartut?
Pitäisikö tässä siis 1) Heittää Cialis menemään ja ruveta ryyppäämään kokopäiväisesti (toisaalta melko epäterveellinen ratkaisu), vai 2) keksiä joku keino miten humalatilan "rentouden" saisi päälle myös selvänä.
Onko muilla vastaavanlaisia kokemuksia? Sinällään asia tuntuu omituiselta, kun raittiina ongelmia esiintyy hyvinkin usein, enkä kaikkia pelkästään psyykkisien syiden piikkiin laittaisi. Vai olisiko selitys siinä, että myös tyttöystävä on sattunut olemaan kännissä samaan aikaan ja siten myös olemaan hyvin paljon tavallista riettaammalla päällä...
alkoholi ja erektio
2
737
Vastaukset
- tietoa
>Tieteellistä faktaa lienee kai se, että kännissä ei seiso.<
-Ei sentään asia noin ole!
>Onko ainoa selitys tälle se, että kännissä epävarmuus ja jännitys katoaa ja olo on niin rento, että elimistö pääsee huolehtimaan siitä, mitä sen kuuluisikin tehdä. Olo on kuin mahtisonnilla, joka on valmis siittämään kaikki nartut?<
-Tuossa puhuit juuri tieteellistä faktaa, toisilla niin miehillä kuin naisillakin on niin sanottuja viinakulleja ja/tai viinapilluja ja heille rakastelu onnistuu takuu varmasti ja on nautinnollisinta vain kännissä, ja sellaisia on todella paljon, joille seksi ei selvinpäin tuota juuri minkäänlaista tyydytystä.
Kokeilkaapa selvinpäin puhua asiasta avoimesti ja tehkää selvinpäin jotain sellaista seksi temppua ja kokeilua jota ette edes kännissä ole jostain syystä rohjenneet edes toiselle ehdottaa, niin kyllä se pikku hiljaa seksikin alkaa seksiltä tuntua myös selvänä ja suosittelen nimen omaan Viagraa eli puolikasta 100mg tabletista otettuna noin kaksi tuntia ennen naiskentelun aloitusta, niin kyllä pitäs kalun jököttää kovana akuin 15-vuotiaalla konsanaanja voithan vaimollesikin neljänneksen viagraa antaa, niin vaimosikin kokee sellaisen orgasmin jota ei ole ikinä kokenut ja jatkossa Haluattekin vain selvin päin naiskennella.- Ape
Oletko tosiaan antanut vaimollesi Viagraa??
Vaikuttaako se tosiaan kuvaamallasi tavalla. Kerro lisää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311655
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434397Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392718Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?951489Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431