HEI !
Yhtä-äkkiä kannettavani ei mene verkkoon.
Yhteys langaton - yhteys WLAN modeemiin on, mutta
ei siitä eteenpäin. .
Vikatestaus ilmoittaa,
Windows palomuurin käytäntöä on ehkä muutettava.
Käytännön tarjoaja Windows palomuuri.
Suodin: Query User
Muut koneet kyllä menevät nettiin sen modeemin kautta niin langalliset kuin langattomatkin.
KIITTI PIKAISESTA VASTAUKSESTA
Windows palomuurin käytäntö. . . ongelma
4
758
Vastaukset
- tai sinnepäin
mikset asenna esim zone alarmia, windowsin oma on lähinnä vitsi.
ja sillä saa estettyä ulospäinkin menevän liikenteen jos et tiedä mikä ohjelma pyrkii ulos.- että sä et tajunnut
kuinka oivallisesti Windows-palomuuri esti täysin mistään mitään tietämätöntä tumpeloa muodostamasta kaikesta päätellen katastrofaali-internetyhteyttä: Windows-palomuuri esti kauhean epäilyttävän yhteysyrityksen, kuten siinä mainoksessa luvataankin.
Alkuperäinen kysyjä voisi tutustua täydellisen Windows-käyttöjärjestelmänsä mukana tulleen täydellisen Windows-palomuurinsa asetuksiin ja OMALLA vastuulla lisätä poikkeuksiin mainitsemaansa internettiin yhteyksiä yrittäneen Windowsin tehtaitten palomuurin mielestä epäilyttävän ohjelmistonsa. - Mirkkuli64
että sä et tajunnut kirjoitti:
kuinka oivallisesti Windows-palomuuri esti täysin mistään mitään tietämätöntä tumpeloa muodostamasta kaikesta päätellen katastrofaali-internetyhteyttä: Windows-palomuuri esti kauhean epäilyttävän yhteysyrityksen, kuten siinä mainoksessa luvataankin.
Alkuperäinen kysyjä voisi tutustua täydellisen Windows-käyttöjärjestelmänsä mukana tulleen täydellisen Windows-palomuurinsa asetuksiin ja OMALLA vastuulla lisätä poikkeuksiin mainitsemaansa internettiin yhteyksiä yrittäneen Windowsin tehtaitten palomuurin mielestä epäilyttävän ohjelmistonsa.Näistä tyhjentävistä "huuhaa vastauksista"
- ongelma on selvinnyt, eikä katastrofiakaan päässyt käymään . . . - eipä kestä
Mirkkuli64 kirjoitti:
Näistä tyhjentävistä "huuhaa vastauksista"
- ongelma on selvinnyt, eikä katastrofiakaan päässyt käymään . . .eli ole hyvä vaan ja sillai ja tollai. Ooxä varma nyt kanssa, ettei se purkkis nyt lähettele silmittömästi kiertokirjeitä ja muuta hyötyposteja, vaikka kukaan ei näppäilekään sitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37612487Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655469Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2173976Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2352825Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov182030Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191864Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina166934Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59766