Onjo muilla ollut todella pahaa väsymystä hormonien jälkeen? Mä ollen niin väsynyt että meinään nukahtaa kävellessänikin. Siis ihan kirjaimellisesti. Ja pahoinvointi on jotain ihan käsittämätöntä samoin kuin huippaaminen. Onko muilla tälläistä vai olenko ainoa? Mietin kovasti että pitäisikö mennä lääkäriin?. Hitusen huolestuttaa jo kun on kestänyt nyt 4 päivää jo. vastatkaa pian kiltit ihmiset!!!!!
nyt ihmetyttää...
joips2
4605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hei, mitä tarkoitat, kun sanot "hormonien jälkeen"?
Kuvaamasi oireethan sopisivat hyvin siihen, että raskaus olisi alkanut ..
eli meillä oli alkion siirto josta ei raskautta. Nyt olen ollut ilman lugeja ja progynovaa 2 viikkoa. Ensi kuussa vasta uusi siirto. Niin minäkin ajattelin ja tein testin eilen, mutta se näytti negaa. Mulla oli viimeksikin väsymystä, mutta tää nyt on jo naurettavaa. Olisikin raskaana, mut kun ei ;(
...ja kovasti.Mä syön "vain" clomeja ja tuntuu, että väsyttää joka kierrolla enemmän ja enemmän. Sen lisäksi migreeni räjähtää hormoneista ja munasarjoihin koskee. Kyllä on monet kerrat mietityttänyt, jaksaako tätä.
Mulla nyt toinen kierto kunnon lääkkeillä, eli luget, clomit ja metut! Metuihin on kroppa tottunnu jo nyt reilussa kolmessa kuukaudessa mut varsinkin clomit tuottaa "ongelmia", maha meni aivan sekasin tässä kierrossa tuplamäärällä ja oli pahoinvointia.. Jos nyt ei tärppää niin ens kierrossa pitäis ottaa triplaclomit, jos niitä apteekista saa, onneks niitä otetaan vaan 5 pv!
Väsymys vaivaa myös täällä, mut toivotaan, että tää "kärsimys" on kaiken arvosta!! :)
Plussatuulia! :)