Eli kondomi meni rikki (huomattiin tietysti vasta yhdynnän jälkeen) ja pari viikkoa sitten sairastettu vatsatauti vähentänyt pillereitten tehoa (?). Kuukautiset alkoivat oikeaan aikaan, mutta ovat olleet todella niukat. Näinköhän on päässyt vahinko käymään, pitää varmaan tehdä testi. Onko muilla kokemuksia pillerien vaikutuksen vähentymisestä vatsataudin tms. vaikutuksesta?
tuplavahinko
käynyt?
4364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuskin muuten pakkausselosteeseen olisi tietoa oksentelusta laitettu, jos siitä ei olisi mahdollista haittaa etkä varmasti ole ainoa ihminen maailmassa, joka syö pillereitä ja on sairastanut vatsataudin. Muiden kokemukset aiheesta eivät kuitenkaan vaikuta millään tavalla sinun raskaaksitulemiseesi.
"pitää varmaan tehdä testi"
No älä? Ihanko itse näin päättelit.
On se niin kiva kun ihmiset vastaavat ystävällisesti viesteihin.
Mukavaa päivänjatkoa vaan kaikille!
No jos vatsatauti kestää usean päivän niin voi olla ettei pilleri ole kunnolla imeytynyt, itse olen joskus mahataudissa ottanut sitten toisen pillerin jos olisikin käynyt niin, ettei ole imeytynyt.
Kuitenkin jos sulla menkat tuli, niin tuskin olet raskaana. Ainahan nuo menkat ei ole yhtä runsaat/niukat vaikka pillereitä syökin, eli vuotomäärä voi vaihdella.
Kiitos asiallisesta kommentista. Testi tuli tehtyä ja negatiivista näytti. Olipahan vaan kummalliset menkat.