siinä meni

kuivamassa olleet pyykit uudelleen pesuun kun tuo lakaisukone kävi
saipahan koiran paskansa takaisin tontilleen
ei näy olevan vieläkään vesisäiötä lakaisukoneessa
71100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

täysin uusia koneita liikkeellä ja ei minkäänlaista kastelu systeemiä.
Onneksi tuo emäntä älysi hakea pyykit pois.

Äänestä
  • kuivaus teline sinne takapihan perille niin ei tarvi itkee,piruako tuon värkkää etupuolelle,hyvä vaan että puhistavat hiekkaset tiet jos niin ei tehtäs niin sitte sitä valitettas

    Äänestä

  • se pyykin kirjoitti:

    kuivaus teline sinne takapihan perille niin ei tarvi itkee,piruako tuon värkkää etupuolelle,hyvä vaan että puhistavat hiekkaset tiet jos niin ei tehtäs niin sitte sitä valitettas

    kuivana ei saa harjata talven aikan kertyneitä saasteita ilmaan
    eikö tuohon pitäsi ympäristösihteerin puuttua
    taitaa olla niin nynny jätkä ettei omaa mielipidettä

    Äänestä

kärsin astmaatikkona tästä touhusta kun ei pysty pitämään talon tuuletusta päällä

Äänestä
  • Ei täällä maalla tehdä muuta tielle kuin lanataan.Kallista yhteiskunnalle tuo kaupunkiasuminen,luntakin kuskataan,vaikka se sulaa itsestään.Liian paljon on vielä rahaa valtiolla.

    Äänestä

kesäksi siihen tielle pölisemään, niin katotaan kuin ka sitten valitatte pölystä. Helvetin valivalit.

Äänestä
  • itse kun alkaa ahistaa joskus pöly taajamassa. Rekat ajaa renkaat soikeena tietä pitkin sankka pölypilvi perässään. Lisukkeena tulee lastissa olevat hajut.

    Lakaisukoneet kun lakaisevat kuivaa asfalttia nousee
    puunlatvoihin asti sankka pöly. Moni on kerennyt ikkunansa pestä ja pyykiä kuivaa kellä missäkin.

    On se v...mäinen kiitos ahkerille kotiäideille/isille tai työssäkävyille kun saavat haistella jälkeen jääneitä löyhkiä.

    Jos tätä ei tehtäisi olisimme oikeasti sairaampia, mutta hyvä olisi jos koneiden käyttäjät huolehtisivat myös säiliöiden täytön kun puhdistavat katuja. Ilmeisesti yrittäjälle tulee kalliiksi käydä täyttämässä säiliö vedellä jatkaakseen puhdistamista täällä "tuhansien järvien maassa".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naapurin kirjoitti:

kuivamassa olleet pyykit uudelleen pesuun kun tuo lakaisukone kävi
saipahan koiran paskansa takaisin tontilleen
ei näy olevan vieläkään vesisäiötä lakaisukoneessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu