kuinka monta munasolua on teille muille tullu punktiossa?
meille tuli tänään 9 ja mietin olikohan se hyvä saalis vai ei...
meille tuli tänään 9 ja mietin olikohan se hyvä saalis vai ei...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
eipä tullut kuin viisi josta vain yksi oli kypsä mikä onneksi hedelmöitty ja nyt odotellaan kiltisti äitienpäivään asti milloin teen testin.
Joten sinulla on ollut ihan hyvin.
onneksi kaikki hedelmöittyivät. Kaksi sitten lopetti kuitenkin jakautumisen eli neljä selvisi elossa, yksi siirtoon ja kolme pakkaseen.
9 munasolua ei ole valtava määrä, mutta kuitenkin melko hyvä. Suuressa määrässä on usein se vika, ettei munasolujen laatu ole paras mahdollinen. Odottele siis rauhassa hedelmöittymistuloksia - jos tuosta määrästä yli 50% hedelmöittyy ja lähtee hyvin jakautumaan, voi sanoa että tulos on ollut vallan mainio.
punktiosta 6 munasolua joista 3 ei ollutkaan tarpeeksi kypsiä.
3 hedelmöitettiin joista 2 hedelmöitty.
Loppujen lopuksi 1 ainokainen jatkoi jakautumista.
Meille tuli todella paljon. 30 munasolua joista 18 hedelmöittyi joista 15 top-alkiota ja loput 3 II-luokkaa. Ihmeen hyvä tulos kun ajattelee, että ikää oli silloin jo 33v:)