Olemme siippani kanssa menossa Riiaan White Sensation tapahtumaan ja haluaisin kuulla teidän ideoita/matkakokemuksia mitä Riiassa pitkän viikonlopun aikana muuta vois tehdä?
Matkustamme Ryanairilla. Miten bussit ryanairin kentältä menee ja mihin? Entä onko tietoa halvoista (n.30e/2hlöä) hotellihuoneista jossa saisi hieman yksityistyyttä? =)
Mitäs nähtävyyksiä kannattaa käydä katsomassa? Onko Riian keskusta iso ja mihin vanha Riika sijottuu?
Haluaisin myös kokeilla jotain extreme lajeja, kuten benji hyppyä Riiassa, onko kokemuksia?
Me olemme budjettimatkalla, joten viikonloppuun on varattu vain n. 200e, onko tarpeeksi?
Entäs kannattaako rahaa vaihtaa jo Suomessa vai käykö esim visa electron Riiassa?
Kaikki apu ja esim. web-linkit on tervetulleita!
Kiitos etukäteen ja hyvää kesää!
Riiaan
1
789
Vastaukset
- juuri käynneeltä
Ensinnä suurin osa kysymyksistäsi on sellaisia, kun selaat vähän edellesiä kysymyksiä, ne on ihan täynnä samoja asioita. Ja varmaan olet jo osannut sen tehdä.
Extreme lajeihin en törmännyt, mutta jos on jo viikonlopuksi muuta ohjelmaa, niin loppuajan saa ihan kulutettua vaan tallustelemalla Vanhassa kaupungissa ja poikkeamalla sisään, jos näkee jotain kiinnostavaa. Se on isompi kuin Tallinnan Vanha kaupunki, ja mikä ketäkin kiinnostaa, et kertonut, niin poikkeaa sitten sinne. Esim. on terasseja, käsityökauppoja, kirkkoja, historiallisia rakennuksia jne.
200 euroa riittänee elämiseen, mutta ei sillä mitään ostella. On liki Suomen hintataso. Mieti, pärjäätkö sillä rahalla Suomessa, riippuu tottumuksista. Itselläni meni enemmän, enkä tehnyt paljon ostoksia.
Näistä jutuista, ja muista kysymyksistä: etsi tieto edellisistä vastauksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722739Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252488Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville422191Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132016Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111507- 1671363
- 521042
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28984IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16798Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99791