Chaweng Resort?

piija

Onko kellään Chaweng Resortista Samuilla kokemusta? Onko kuin rauhallinen, vai meneekö yöt meteliä kuunnellessa? Mites muuten suosittelette Samuita?

4

871

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ejk47

      Olin itse Shaveng Beash Resortissa lieneekö sama paikka oli kyllä aika rauhallinen mesta pohjois Shavengilla.
      Samui oli minulle pettymys ,onneksi ei oltu kuin 3 viikkoa, osa siitäkin meni seilaillessa lähi saarille

    • samui matkailija

      Chawengilla jatkuva meteli, yötä päivää mopot pärisee ja baarit luukuttaa. Tosin teidän mainitsemassa hotellissa varmaan hiljaisempaa kuin muissa keskimäärin. Jos haluaa huomattavasti rauhallisemman paikan jossa kuitenkin paljon kauppoja ja yöelämää, niin Lamai Beach sopiva. Itse pidän silti Chaweng Beachista, kun kerran päristelen moottoripyörällä päivät ja juon olutta baarissa illat ;-)

    • iiikinä

      En suosittele paikkaa paikkaa missään nimessä. Omistajan tyttö kunnon painajainen..joiduin vaihtaan kesken loman hotellia kun ei jaksanu kuunnella sitä itkua..
      Jos menet sinne kerro terveiset, omistaja kyllä tietää keneltä.

    • iiikinää

      En suosittele paikkaa paikkaa missään nimessä. Omistajan sisko kunnon painajainen..joiduin vaihtaan kesken loman hotellia kun ei jaksanu kuunnella sitä itkua..
      Jos menet sinne kerro terveiset, omistaja kyllä tietää keneltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4331
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      110
      4069
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      161
      2681
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2527
    5. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2387
    6. 135
      2142
    7. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2087
    8. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      50
      1983
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      63
      1740
    10. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1730
    Aihe