Onko Kuhmossa lunta?

Onko vielä Kuhmossa lunta? Entä onko metsätiet kuivuneet niin paljon että pääsee autolla ajamaan?
61431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joo on Kuhmossa lunta, pohjois osissa paljonki ja metsäautotiet on pehmeitä ja osin vielä lumisiakin...no maasturillahan kyllä pääsee mutta voip tulla lisäkuluja reissulle ku tien särkee..

Äänestä
  • pariviikkoa sitten.Hän tuli Joensuuhun.jossa kirsikka kohta kukkii.Mutta nyt hän totesi,että jäänpäältä katsottiin katiska.Onko niin,että kesä on näin lyhyt.Toivottavasti ei???????

    Äänestä

Od lunda, mudia myöden humpsahdin. Dyt od duha.

Äänestä

lähteä kun kyselet tuommosie?

Äänestä
  • Ajattelin kyllä tulla kevät retkeilemään Kuhmoon!! Ase jääköön kaappiin...tällä kertaa!!

    Äänestä

  • retkeilemään tulla. kirjoitti:

    Ajattelin kyllä tulla kevät retkeilemään Kuhmoon!! Ase jääköön kaappiin...tällä kertaa!!

    Koko ajan lisää.ja vielä on puoli metriä.tule joskus juhannuksen jälkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joko metsätiet kuivuneet kirjoitti:

Onko vielä Kuhmossa lunta? Entä onko metsätiet kuivuneet niin paljon että pääsee autolla ajamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu