Kanadalainen Naomi Klein (No Logo) alkaa uuden kirjansa Tuhokapitalismin nousu näin:
"Tapasin Jamar Perryn syyskuussa 2005 Punaisen Ristin isossa evakuointikeskuksessa Baton Rougessa Louisianassa. VIRNISTELEVÄT NUORET SKIENTOLOGIT JAKOIVAT PÄIVÄLLISTÄ ja Perry jonotti muiden mukana."
Siis on tullut muutakin hommailtua kuin kanniskeltua kilpikonnia...
Ps. kilpikonnat on kivoja
Hyvä juoru nro 2
juorulähde
1
216
Vastaukset
- Howe I. Shotweb
Miten tuo nyt pitäisi muka tulkita?
Sehän nyt on ollut iät ja ajat kaikkien tiedossa, että skienot kiillottavat PR-imagoaan kaikin mahdollisin keinoin, samalla värväten uusia jäseniä (katso Wikipediasta Narconon ja Criminon).
Ps. Kilpikonnat ovat tosiaankin kivoja, mutta en tiedä miten se tähän liittyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 826205
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t293733törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/253075Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3631664- 331368
- 261292
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11916Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi42873Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11860- 42819