Häiriötä vain välillä

Mistä voi johtua kun vain välillä stereot ottavat häiriötä-(laturin vinkunaa)ja välillä ei? Maadoitus on huolella tehty eikä rca johdot ota missään kohtaa virta/kaiutinjohtoihin kiinni. Soitinta en ole maadoittanut samaan paikkaan kun vahvaria, oisko se siinä vika?..erityisesti päivällä ja illalla ottaa häiriöö, mutta useesti aamulla ei?!
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voisiko kosteus aiheuttaa häiriötä jossain liitos pinnoissa ?

Mutta voithan laittaa "Häiriönpoistajan" väliin ja kokeilla ? Tuolta seuraavasta linkistä löytyy useita erillaisia häiriönpoistajia suoraan...--->
http://www.autostudio.fi/index.php?cPath=42_94

Äänestä
  • Ei pitäis olla kosteutta, laitoin tosin elektoniikan puhdistus ainetta, mutta en ennen häiriötä vahvarin liitos pintoihin..

    Vähäsen autto kun laiton soittimen maadoituksen samaan, vasta 6rmp jälkeen tulee nyt häiriötä.
    Niin ja vahvistimen gain säätö on suht minimissä,
    oisko vika sitten soittimessa kun se on vanha pioneer 99 tai joku. Voisko maafolio tai joku olla hajalla soittimesta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raimoo kirjoitti:

Mistä voi johtua kun vain välillä stereot ottavat häiriötä-(laturin vinkunaa)ja välillä ei? Maadoitus on huolella tehty eikä rca johdot ota missään kohtaa virta/kaiutinjohtoihin kiinni. Soitinta en ole maadoittanut samaan paikkaan kun vahvaria, oisko se siinä vika?..erityisesti päivällä ja illalla ottaa häiriöö, mutta useesti aamulla ei?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu