Rakkauteni sinuun

Rakkauteni sinuun
on kuin purukumi.

Jatkan jauhamista,
vaikka en tunnista
enää makua.

Maku on muistona
mielessäni.

Toisaalta tämä
rakkaus venyy ja
venyy.

Ihmettelenkin usein
sen sietokykyä.
2276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Allekirjoitan tämän!

Hieno on

Äänestä
  • Huomaan näkeväni rakkauden lakastuvissa kukissa, purukumissa, puhjenneessa autonrenkaassa.. Onkohan tämä aivan normaalia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eräs nainen kirjoitti:

Rakkauteni sinuun
on kuin purukumi.

Jatkan jauhamista,
vaikka en tunnista
enää makua.

Maku on muistona
mielessäni.

Toisaalta tämä
rakkaus venyy ja
venyy.

Ihmettelenkin usein
sen sietokykyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu