Eipä mikään ihme että useat yritykset (Suomessa esim. Valio) siirtyväy käyttämään Windows Server 2003 palvelinkäyttöjärjestelmää, eikä mikään ihme.
Siihen on monta syytä, yksi on varmaankin se että tällä tavalla he voivat yhtenäistää järjestelmiään. Ja kun on yhtenäistä, on parempi.
Siihen on monta syytä, yksi on varmaankin se että tällä tavalla he voivat yhtenäistää järjestelmiään. Ja kun on yhtenäistä, on parempi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vaikeaa ymmärtää, mitä sinä tarkkaan ottaen yritit sanoa, mutta todettakoon nyt kuitenkin: jo 30 vuotta sitten osattiin soodata. Eikä se koodi vuosien myötä kulu.
Jooo... Pyöräkin on keksitty jo ajat sitten, mutta yhä pyörä on käyttökelpoinen.
Vanhassa vara parempi. Kumpaa käyttäisit:
1. Vanhaa paranneltua koodia jossa ei enää ole turva-aukkoja eikä paljon parantamisen varaakaan (joka tietenkin on hyvä)
2. Uutta koodia jossa on 135693 turva-aukkoa joka sitten korjaillaan microsoftin päivityksillä ja service packeilla
Että mietis nyt vähän!
siinä järkeä, noin tietoturvan kannalta, kun Microsoft suojaa omat palvelimensa Linuxilla;)
http://www.itviikko.fi/uutiset/uutisalue.asp?alue=viikko&UutisID=56907