Vanha ja onneton imurini (Hoover Telios) otti ja levisi, ja uuden imurin hankinta edessä.
Suositelkaa HYVIÄ imureita, hintataso n. 200 e.
Suositelkaa HYVIÄ imureita, hintataso n. 200 e.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miele on ihan hyvä, tosin pölypussit ja suodattimet ovat kalliita.
Volta Bolido tai jokin muu Electrolux-sukuinen imuri voisi olla myös ihan käypänen vaihtoehto. S-Bag -standardin pölypusseja saa sopuhintaan ja suodattimetkin ovat edullisempia (ja aika usein pestäviäkin - vähentää vaihtotarvetta, ei poista sitä kokonaan, vaikka TM:ssä tässä taannoin niin väitettiinkin).
Kummasta - Mielestä vai Electroluxista (Voltasta) sitten pitää enemmän, niin se on sitten aika paljon makuasia. Meillä oli edellinen Miele ja nykyinen on Volta Bolido 4555XL. Miele oli vähän kolho ja isokokoinen, tosin oli 10-vuotta vanhakin. Bolido on jonkin verran näppärämpi suuttimiltaan, mutta portaissa voisi olla parempikin, pikkusuuttimetkaan eivät ole aivan parhaat mahdolliset. Liikkuu kyllä näppärästi ja lattiasuutin on hyvä.
http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?productId=392527&storeId=1444&catalogId=1444&shopId=10007&compartmentId=10058&categoryId=10243
Hiljainen ja puhdas poistoilma hepa 12 suodattimen ansiosta. Huomaa myös kierrätetyt muovit ja jälkikierrätyksen mahdollisuus.
Tuo Mielen S388 voitti äskettäin Tekniikanmaailman testin
ihan varmasti!