kysymys

jos isovanhempani isän puolelta ovat puoliromaneita, niin eikös isänikin ole puoliromani?
4262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mies?

Jos näin, niin hän ei ollut puoliromani, jos taasen oli, niin silloin on veri muuttunut rehelliseksi. Eli silloin hän siis ei olisi ollut puoli-romani

Äänestä
  • JOS SINULLA ON PUOLIKAS PULLO KOSSUA, NIIN SE EI OLEKKAAN KOSSUA, VAAN SELVÄSTI VETTÄ
    T. TOINEN RASISTI

    Äänestä

  • MIESvai oliko vannomatta paras

    Äänestä

  • hymy-liisa kirjoitti:

    MIESvai oliko vannomatta paras

    mitä mahdoit tarkoittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hymyliisa kirjoitti:

jos isovanhempani isän puolelta ovat puoliromaneita, niin eikös isänikin ole puoliromani?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu