Koirakuiskaaja-ohjelmasta

Olen utelias kuulemaan muiden mielipiteitä "Koirakuiskaaja"-ohjelmasta, joka tulee AVA:lta tiistai-iltaisin. Itse pidän ohjelmaa mielenkiintoisena, ja koirien koulutusmetodit kuulostavat aikas järkeviltä ja loogisilta.
3187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

koko ohjelman näyttämistä vastaan, se menee joka viikko TvNorgella mutta sitä on nyt jotkut tahot yrittäneet adresseilla sun muilla saada tv:stä pois kokonaan. Ohjelman alussa on teksti, jossa sanotaan, että ohjelmassa esitettyjä metodeja ei pidä itse käyttää ilman ammattimaisen kouluttajan ohjausta. Se jo joidenkin mielestä osoittaa, että noita metodeja ei tarvitsisi tv:ssä esittää lainkaan. Joidenkin ohjelman menetelmien väitetään rikkovan ainakin Norjan eläinsuojelulakia.

Minä en ole nähnyt montakaan ohjelmaa kun en ikinä muista enkä ehdi siihen aikaan katsoa, mutta ei niissä ole minusta mitään kovin kyseenalaista ollut mitä olen sattunut näkemään... Joitakin jaksoja on sitten morkattu todella paljon ja sanottu niiden edustavan ihan päinvastaisia koirankoulutusoppeja kuin ne mitkä nyt ovat muuten vallalla, eli että ne pohjautuvat täysin pakkoon, kieltoon ja rangaistukseen. Pitäisi varmaan netistä niitä katsella niin osaisi kommentoida...

Äänestä

Huomattava kokemus koirista ko. hepulla ja
varmasti (ei tietenkään kaikille) "potilaille"
toimiviakin.

Äänestä

näkee kuinka idiootteja jotkut koiranomistajat todella on.
Sitten ihmetellään kuin fifi on niin ja niin pöllö.....
Kyllä parempikin koira on päästään sekaisin tuollaisten omistajien hoivassa.
Jenkeissä todellakin pitäisi olla koirakortti vakkarina.

Metodit ovatkin hyvät.

Toinen hyvä ohjelma on Barking mad, joka on taasen brittiläinen. Siellä käsitellään jos mitä elikoita koirien lisäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä mieltä? kirjoitti:

Olen utelias kuulemaan muiden mielipiteitä "Koirakuiskaaja"-ohjelmasta, joka tulee AVA:lta tiistai-iltaisin. Itse pidän ohjelmaa mielenkiintoisena, ja koirien koulutusmetodit kuulostavat aikas järkeviltä ja loogisilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu