Olen harkinnut Nero Gold -merkkisten turvavyövaljaiden tilaamista 6kg seropillemme Rakas Lemmikki -lemmikkieläintarvikesivustolta. Kellään kokemusta kyseisistä valjaista? Lähinnä mietityttää, että pitäisikö tilata valjaisiin tuo turvavyön jatkokappale vai ei? Muutenkaan valjaista ei sivustolla paljoakaan kerrota. Miten valjaat ylipäätään toimivat? Ts. miten valjaat kiinnitetään turvavöihin?
Turvavyövaljaat
BLiss
3480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä seropilla... noin 7 kiloa... on tommoiset Hi.Craft merkkiset valjaat... noihin ei ainakaan tarvitse mitään jatkolenkkiä, vaan valjaissa on itsessään semmoinen lenkki mihin vyö tulee kiinni... meillä sen lenkki aukeaa klipsillä.
kanssa ollut tuollaiset valjaat, mutta nyt jatkokappaleella. On paljon parempi, ei kierry, eikä purista sen tähden. Jatkokappale ei paljoa maksa kannattaa ehdottomasti tilata.
turvavaljaat ja ei edes yhtään rikkikään, eikä se edes autossa paljoa kulekkaan ja yleensä kun mun miehen autol lähetää ni koira on takakontis (rarkku)