eivätkä uutisoi mitenkään koko aihetta, joka on tällä palstalla kirvoittanut kauhean polemiikin.
Taitaa ainoa käänne ollakin tuhnun mielenterveydessä.
Taitaa ainoa käänne ollakin tuhnun mielenterveydessä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.kauppalehti.fi/5/i/etusivu/
parahin aasi.
Nyt ne asuntohinnat laskevat
[Pekka Lähteenmäki 9.5.2008]
(Lainaus)
Vihdoinkin. Asuntojen reaalihinnat laskivat alkuvuonna keskimäärin prosentin koko maassa. Ja tämä oli toinen perättäinen neljännes, kun näin kävi.
Kyllä tässä jo ihan oikeasta laskusta voi puhua.
http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2008/05/09/it-vian-myohastyttamat-asuntokauppatilastot-vihdoin-julki/200812823/139
kannaltaan ikävistä asioista, eikö totta, sen sinäkin olet huomannut. Hyvä.
Et todennäköisesti lue lehtiä etkä tiedä Kauppalehdestä mitään? Niinkö? No, kyllähän se kirjoittamastasi käy ilmi. Käänne on selvääkin selvempää ja sitä se on ollut jo pidempään mutta nyt laskusuunta on "virallistettu", joten ole sinä velallinen hiljaa ja maksele niitä korkojasi pankillsei ylihintaisesta asunnostasi. Meikä lähteekin tästä puolen vuoden päästä alennusmyynteihin. Voi olla, että käyn katsomassa sinunkin laatikkoasi, tarjoan -45% välittäjäsi panikoimasta hinnasta. Onhan se leipa jostain taitettava.
Käänteestä ei puhu kukaan muu kuin palstan pari kaikkein pahinta vuokradorkaa, including you.
Talouslehdet raportoivat tilastojulkistuksen hyvin virkamiesmäiseen tyyliin ja eihän siinä OIKEASTI mitään kohauttavaa ollutkaan.
Kyllä ne noteerasivat. Ja kohta vasta kirjoitellaan kunhan tästä lähtölaukauksesta ollaan päästy ruotuihin. Rupeaa kuule päitä putoamaan ja uutiset huolestuttamaan. Kaikki on vielä alussa ja halvemmat hinnat vielä tulossa.
käänne on virallistettu. Nyt vain odotellaan rauhassa kiihtyvää hintojen laskua. Nyt ei ole mitään kiirettä, halvempia riittää vielä ensi vuonnakin, tosin ei välttämättä enää toivotulta alueelta.