ilmavoimat

auttakee naista mäjes. siis kuinka saisin rauhotettua vatsan toiminnon? en ole käyttänyt maitoo yms vuosiin, kun ei sovi meikänlle. siis oisko yksinkertasta ohjetta vai onko mun kärsittävä tästä loppuikä,hä? asiallisia vastauksia jos saisi, kiitän etukäteen.p.s. liikun aikas paljon.
8804
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se auttaa vaivaan kuin vaivaan, paitsi ehkä haavaan sormessa.

Äänestä

Vesipaasto 2 päivää. Sitten hyvin kevyt palautuminen.

Äänestä

Ota vähemmän ohrapirtelöitä!

Äänestä
  • Hiiva pois kokonaan. Varo maitotuottoita. Keitettyä kalaa, lientä ja paljon raikasta vettä voi syödä...

    Äänestä

hiilarit - leivät, ym.. hiivat.. kalja jne. kyllä se siitä sitten lähtee jälleen onnistumaan elämä ilman ylimääräisiä ilmoja.

Äänestä

aiheuttaa ilmavaivoja ja purukumi.
Banaanissa on myös xylitolia.

Kamomillatee, tilli, fenkoli, kumina, piparminttu,puolukka, tinjami,kaura,lakritsanjuuritee,persilja,pellava,rosmariini,ruohosipuli,siankärsämö,tyrni ja valkosipuli on tavallisimpia , mitkä auttaavat.
Noista mausteista voi tehdä teetä. Mieluimmin keitettä...että antaa siementen (fenkoli, rosmariini,tinjami,anis ja lakritsanjuuri) olla kiehuvassa vedessä ja sitten hautua viellä pitkään kannen alla kamomillateepussinkin voinee viskata sekaan.
Luulis helpottavan ;D.

Suurinosa on noista bakteereja listiviä.

Taikinaa ei pitäisi syödä raakana.

Voit katsoa googlella hiivasyndrooma ja helicobakteeri.

Äänestä

vastauksista. oon kiitolinen kun kyssää ei poistettu ja siihen tuli asiallista vastausta. se on moro! :-)

Äänestä
  • Jälkivastaus viellä,kun huomasin tämän.Eli itse olin tosi huonona vatsan kanssa.Osasyy lääkekuurit.Hain viimein apteekista lacto seven maitohappobakteereita paketin,kun enää vain oksetti,ilmat jäi sisään,poltti kaikki mahdollinen.Tätä jatkui kolmatta kuukautta ja paheni vain.Auttoi paremmin kuin reseptilääkkeet.Enpä olisi uskonut.Käytän nyt joka päivä.Ja jättänyt chiliruuat ja kaikki happojuomat pois.Jos jatkuu mene lääkäriin.Itse viimein menin ja tehtiin tähystykset.Hyvä että tehtiin.Tsemppiä sinulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jyllää kirjoitti:

auttakee naista mäjes. siis kuinka saisin rauhotettua vatsan toiminnon? en ole käyttänyt maitoo yms vuosiin, kun ei sovi meikänlle. siis oisko yksinkertasta ohjetta vai onko mun kärsittävä tästä loppuikä,hä? asiallisia vastauksia jos saisi, kiitän etukäteen.p.s. liikun aikas paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu