Volkswagen Polo 2D POLO 1.4N

Kuten otsikko antaa jo vähän ymmärtää, eli olisin ostamassa polo 1.4 -98 140tkm ajettua. Onko teillä mitään tietoa kestää tämä polo, vai joutuuko siihen tekemään tavallista useammin korjaus töitä? Eli onko tuon mittarilukeman perustellaa menossa mitään hajalle lähi aikoina?
1554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En nyt vastaa ihan kysymykseen, mutta ihan kuin olisin jossain lukenut, että VW takaa kyseisen koneen kestävyyden normitilanteessa 200tkm. Eli jos kaikki on mennyt normaalisti, sulla on vielä paaljon kilsoja. Toki se voi kestää helposti toisen mokoman eli kauas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostamassa kirjoitti:

Kuten otsikko antaa jo vähän ymmärtää, eli olisin ostamassa polo 1.4 -98 140tkm ajettua. Onko teillä mitään tietoa kestää tämä polo, vai joutuuko siihen tekemään tavallista useammin korjaus töitä? Eli onko tuon mittarilukeman perustellaa menossa mitään hajalle lähi aikoina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu