Kysymys

Tuleeko teille nimestä Lulu mieleen joku strippari tai vamppi?
4145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo, tulee! Älä ikikuuna päivänä anna lapsellesi nimeä Lulu.

Äänestä
  • vain harmi, koska olen jotenkin tykästynyt nimeen noin muuten. Joku suomalainen sisustussuunnittelija, muotoilija tai vastaava on kai kyllä nimeltään Lulu, mutta voi olla taiteilijanimikin.

    Louise on säädyllisempi, mutta se ei istu ollenkaan suomeen.

    Äänestä

juuri se.

Äänestä

Lululla oli kolme mieltä,
Lululla oli kolme mieltä,
ja yksi niistä valtasi hänet iltaisin.

Hän illalla kohtasi rappiomiehet,
illalla kohtasi rappiomiehet,
myrkyistä kuiskien,
rumuutta palvoen.

Muuten hän oli niin kuin
yksi meistä vain,
hän rokkia rakastaa
ja öisiä katuja...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Honolulusta kirjoitti:

Tuleeko teille nimestä Lulu mieleen joku strippari tai vamppi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu