Life Design Groupin verkostoijana, mutta nyt on tullut eteen tilanne että minua alkaa kypsyttämään ylälinjani painostuskeinot, jonka mukaan minun pitäisi tehdä työtä vielä entistäkin enemmän eli käytännössä jättää oma päivätyöni, joka on sentään vakituinen työpaikka.
Taitaa olla useammalla ylälinjalaisella oma etu se tärkein etu, kun pitää päästä Karibian risteilylle ym., välittämättä lainkaan kuinka paljon me alalinjalaiset teemme työtä.
Itsellänikin on sellainen tilanne, että kahteen kuukauteen en ole saanut ketään mukaan eli ihmiset alkavat loppua. Alapuolellani ei ole tapahtunut mitään, mistä ei tulisi mieleenikään syyttää heitä; Ovat tehneet työnsä hyvin ja asenne heillä on ollut oikea.
Itse olen tällä hetkellä hyvin pessimistinen jatkon suhteen ja todennäköisesti lopetan, koska tämä työ ei enää tunnu mielekkäältä. Tämä ei ole enää ns. tiimityötä, ja ahneus on vienyt tältä bisnekseltä pohjan.
Olen kohtuullisen hyvin menestynyt
9
1903
Vastaukset
- Tepa
viimeisin pisara taisi olla tuo PGOne, jonka LDG menetti.
Ihmiset suhtautuvat Natures-bisnekseen epäilevästi, varsinkin jos kyse on Life Design Groupista.
Vaimo lopetti eli ei enää kuukausi sitten aktivoitunut. - NOIN TAPAHTUU
Verkostomarkkinointi PERUSTUU uusiin aloitus-
pakettien ostaneiden ihmisten lisääntymiseen.
Usein tuotteet ovat ala-arvoisia ja 20 kertaa
ylihinnoiteltuja, kuten Ecoway ja Natures Ownin
tuotteet. ÄLKÄÄ missään nimessä hankkiko
eproa, ennakkoperintärekisteriä, silloin teidät katsotaan yrittäjiksi. ON yrityksiä jotka eivät vaadi mitään sellaista ja joissa voi myydä ja tilata vaikkapa kerran vuodessa. Liitty suoramyynti yrityksiin niin ei ole ongelmia, EIKÄ
sinua painosta kukaan. - Jussi
verkoston sisällä on tuollaista touhua.
Kusetuksesta olen kuullut, mutta tuo on minulle ihan uusi asia.
Noiden ylälinjalaisten toiminta sitten kuulostaa ihan siltä, että he pistävät alalinjalaiset hommiin ja tekevät itse sitä, mistä muita arvostelevat.
Paska bisnes, ei voi muuta sanoa! - Jaska
loppuu omaan mahdottomuuteensa.
Ne, jotka ovat huipulla, olettivat että tämä ns.
kopiointijärjestelmä kasvaa kasvamistaan, mutta factaa on nyt se, että kasvu on loppunut, ja ihmisiä on varoitettu näistä verkostohuijauksista, ja varsinkin ne, joilla on työpaikka, eivät kaipaa enää mitään lisätöitä, kun sitä aikaa iltaisin ja viikonloppuisin on muutenkin kotona niin vähän. - Tuula
kalliita.
Minä kirjoitan Satakunnasta, ja sivusta seuranneena (kavereita on tässä LDG:ssä mukana) voin sanoa, että monen olen kuullut sanovan, että alussa oli kova into, mutta sitten alkoi kasaantua paljon sellaisia asioita, mistä ei kerrottu infoissa, mitä tosin ei ymmärretty edes kysyä, mutta mitkä asiat olisi pitänyt kertoa.
Yksi kavereistani jätti jopa vakituisen työpaikkani ja lähti tekemään tosissaan tätä työtä, ja saikin jotain mukaan, mutta pettymys on ollut nyt kova, kun apua ylälinjalaisilta ei ole tullut vaan kaverini on jätetty yksin.
Ilmeisesti LDG-työ ei olekaan pelkästään sitä "työtä", vaan siihen liittyy paljon negatiivisia asioita verkoston sisältä.
Tuotteet ovat kuitenkin hyviä vaikkakin selvästi kalliimpia kuin ne ovat kaupasta hankittuina.- Paskaa!
Olen ollut mukana ja heitin shampoot roskiin!
EIVÄT pese hiuksia. Hammastahnaa ei voi laittaa
edes suuhun kun on niin pahaa! Halpa-halleista löytyy paljon parempia ja 10 kertaa halvempia
tuotteita! Varokaa NO huijareita jota kauppaa 300-500 € paketteja ja joiden todellinen tuotearvo on 10-20 €!!!! Verkostoon vaan rahaa kerätään!
- verkostomarkkinointi
On tunnetusti hanurista. Minuakin yritettiin juttuun mukaan aikoinaan. Tuotteet oli ihan ok laatuisia, mutta hinta oli todella suolainen. Itsekkään en olisi niitä kuluttajana maksanut.
Taitaa olla vähän sellaista hetken hurmaa koko homma. Kävin esittelytilaisuudessa, pisteet pitäjälle oli hyvä esiintymään sekä sujuva suustaan.
Pärjäisi varmaaan hyvin liike-elämässä, missä maksettaisiinkin paljon paremmin. Toinen mikä ei motivoinut oli hikisen pieni palkka työmäärään nähden.
Ylemmälle tasolle tässä kusipiirissä päässeet, anteeksi tuntuvat luulevansa olevan jotain yli-ihmisiä. Ainakin tällainen kuva jäi muutaman tällaisen hemmon tavattuani.
semmoinnen mielipide- Ei kelpaa käytettäväksi
Shamppoilla EI saa hiuksia puhtaiksi. Hammas-
tahnaa ei voi laittaa edes suuhun kun se on niin pahanmakuinen! Olen ollut mukana ja heitin koko paskan roskiin, siksi haluan varoittaa muita!!
Sillä 300 tai 500 € saa parempia tuotteita halpa-
halleistakin hintaan 20-30 €!! ÄLÄ maksa turhasta
- 20 kertaa halvemmalla
Kaupasta saat vastaavat ja paljon laadukkaammat
tuotteet jopa 20 kertaa halvemmalla. ÄLKÄÄ
menkö lankaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6628045Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672315Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332245- 1471817
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281335Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511246Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1131206Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.60863Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65857Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7776