Innostuin yhtäkkiä Toyota "Variksesta". Uus varis noin 14 000 euroa ja ihan näppärännäköinen kinneri. Toyota-liikkeessä kävin tutustumassa autoon, en oo vielä koeajanu mutta sisätilat ihan ok ja muutenkin näppärä kompromissi. Millasia kokemuksia variksesta? En oo koskaan edes harkinnut nipponia mutta varis yllätti itsenikin!
Toyota Varis
harkinnassa
4765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itselläni ollut nyt 2 vuotta. Tämän hetken sarjatuotantoisten autojen ryhmässä 1-3 vuotta vähävikaisin. Kuluttaa vähän, paljon lokeroita, kiva "ritariässä" mittaristo, abs.ebd, levyjarrut myös takana. Pikahuolloissa ainakin Jalosella voisi palvella hieman paremmin/nopeammin.
Uusittua varista ajelin yhden päivän, jopa hieman jämäkämmän tuntuinen hallintalaitteiden osalta, mutta ohjaustehostin on vaihtunut hydraulisesta sähköiseen, ainakin minun makuun oli turhan kevyt mutta tuohon tottunee. Hyvä ja näppärä auto kaupunki/taajama-ajoon. Jos ajat koko ajan maantiellä, kannattaa harkita siihen tehtyä autoa (tai jos olet astronautti ja tarvitset raketin);)
Jos retkahdat. Osta käytetty. Edullisia jokapaikka pullollaan!
Mulla on pari vuotta vanha Yaris, vai sitä autoako tarkoitit? Todella hyvä auto! En vaihtais mihinkään muuhun enään.
Niin, onhan Yaris mukava auto lyhyiden kauppareissujen tekoon, mutta mikään monikäyttöauto se ei ole. Yleiskäyttöön kannattaa harkita aivan muita autoja. Perheessämme on Yaris kakkosautona.