pylly edellä

Olen havainnut kastroidulla kollillani pylly edellä meininkiä. Eli en ole huomannut vielä kissan merkkailevan mihinkään, mutta työntää takapuolensa seinää, kappeja ym. vasten, aivan kuin merkkaisi, vaikkei merkkaa. Onko tämä merkkailun alkua? Kertokaa koekmuksia.
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aikoinaan leikkautin kaksi kissaani, toinen jopa parinkin viikon kuluttua "hommaili". Mutta taito ja halu kun jää jäljelle sille ei mitään voi, mutta hajuhaitat hävisivät, ja kissat tulivat entistä lelluimmaksi, vaikkakin toinen on enää jäljellä, se pyyrystää jopa oravia ja pupuja....
Eikä mitään jälkeä jää hännännostosta, siis EI HAJUJA

Äänestä
  • laittoi myös takapuolen seinää vasten, ja tärisytti häntää mutta ei hän silti pissinyt, tätä hän teki koko elämänsä. Hän saattoi myös kiivetä naaraskissan selkään kun tämä oli kiimassa mutta mitään ei tapahtunut. Kun kysyin tätä eläinlääkäriltä hän sanoi että nämä tominnat säilyvät aivoissa vaikka kissa onkin leikattu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Misu kirjoitti:

Olen havainnut kastroidulla kollillani pylly edellä meininkiä. Eli en ole huomannut vielä kissan merkkailevan mihinkään, mutta työntää takapuolensa seinää, kappeja ym. vasten, aivan kuin merkkaisi, vaikkei merkkaa. Onko tämä merkkailun alkua? Kertokaa koekmuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu