TV:n koko

Kannattaako enään ostaa vanhankokoisia koneita
esm.Grudigin 28,vai pitäisikö ostaa laajakulma?
1271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä kannattaa. 4:3 kuva-putkissa on parempi kuva. Laajakuvaputket ongelmat ovat ongelmallisia, focus/poikkeutusvirheet kulmissa tulevat vakioominaisuutena merkistä riippumatta. Usein myös 4:3 kuvan reunat 16:9 telkkarissa aaltoilevat ja vääristyvät (4:3 putkessahan reunathan jäävät piiloon).
Joku 16:9 plasma tai LCD olisi paras ratkaisu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietopuuttuu kirjoitti:

Kannattaako enään ostaa vanhankokoisia koneita
esm.Grudigin 28,vai pitäisikö ostaa laajakulma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu