isosista

Kolme vuotta vanhempi.Mun leirillä.Ihastuin.Tiesin että se oli varattu,en kertonu sille mitään.Se ei oo moikannu sen leirin jälkeen.Olin kyllä aika v-mäinen,yritin peitellä tunteitani.
Sillä ja sen muijalla meni poikki tässä hiljan.Tänään näin sen,vilkasi muhun päin...ongelma on se,että tykkään vieläkin.Vaik en edes ymmärrä miksi.Mitä tehdä?
3252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Soita ja kysy mitä mieltä se on..

Äänestä

teillä vois olla mahdollisuus, mutta voi toki olla et se katto sua vain sen takia koska muisti et sä olit samalla leirillä, mut kokeele kuinka on!
mä olin isosena ja ihastuin leiriläiseen joka on mua vuotta nuorempi, mut siitä ei tuu/tullu mitää. tuhoon tuomittu yritys

Äänestä

mie olin isosena riparilla ja ihastuin siellä nykyiseen kultaani (vuoden nuorempi)... molemminpuoliseksi rakkaudeksi se kehitty ja nyt ollaan oltu yhessä vajaa 4v ja siitä vajaa vuosi kihloissa... kultani oli myös varattu leirin aikana...

mikään ei estä sua kokeilemasta... koita ensin vaikka kavereina, nii meilläki oli aluksi, kyllä se siitä sit kehittyy jos on kehittyäkseen...:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*jos* kirjoitti:

Kolme vuotta vanhempi.Mun leirillä.Ihastuin.Tiesin että se oli varattu,en kertonu sille mitään.Se ei oo moikannu sen leirin jälkeen.Olin kyllä aika v-mäinen,yritin peitellä tunteitani.
Sillä ja sen muijalla meni poikki tässä hiljan.Tänään näin sen,vilkasi muhun päin...ongelma on se,että tykkään vieläkin.Vaik en edes ymmärrä miksi.Mitä tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu