Internet asetukset

Internet asetuksista hävisi kohta yleiset, se missä voidaan vaihtaa kotisivu ja tyhjentää sivuhistoria. Onko mitään keinoa saada valikko takaisin?
9957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...ihmeessä se sieltä hävisi?

Äänestä
  • ;)

    Äänestä

Valikko hävis saman tien, kun päälle oli hyökänny useat bannerit, jotka ehdotti omaa sivuaan kotisivuksi ja ehdotottivat latauksia. Niiden poiston jälkeen kotisivuksi oli tullut joku searchx....? Ja sitten valikkoa ei enää löytynyt.

Äänestä
  • Minulle kävi samanlaisesti, eli hävisi tuo yleiset-välilehti internet-asetuksista. No, ei se maailmaa kaada...

    Mutta mitä tuo ad-aware ohjelma oikein sitten tekee?

    Äänestä

  • Händel =) kirjoitti:

    Minulle kävi samanlaisesti, eli hävisi tuo yleiset-välilehti internet-asetuksista. No, ei se maailmaa kaada...

    Mutta mitä tuo ad-aware ohjelma oikein sitten tekee?

    >Mutta mitä tuo ad-aware ohjelma oikein sitten tekee<

    -Lueppa ihan itse tuolta Tietoturva ja virukset palstalta, siellä siitä on juttua ja asennus/käytöhjeet kymmeniä kertoja kerrottu.

    Tästä linkistä sinne pääset jos et muutoin sitä löydä. -:)
    http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=108&conference=1500000000000007

    Äänestä

  • Kiitti linkeistä. Spybot todellakin löysi muutaman epäilyttävän, mitä Ad-Aware ei löytänyt.

    Välilehti ei ole vielä palautunut. Pitää jatkaa testailua.

    Äänestä

helkkari!! jos löydät jostain jotain apua tähän ongelmaan, niin kertoilethan täällä. kumpa internet explorerin voisi poistaa ja asentaa uudestaan. mutta kun en sitäkään osaa tehdä!
kiitos jo etukäteen :)

Äänestä
  • ei oo vielä löytyny ratkaisua ongelmaan, mutta sain semmosen ehdotuksen, että suorittaisin windowsin korjausasennuksen. Pitää yrittää osata/ehtiä tehdä se mahdollisimman pian ja ilmottaa miten kävi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Chopin kirjoitti:

Internet asetuksista hävisi kohta yleiset, se missä voidaan vaihtaa kotisivu ja tyhjentää sivuhistoria. Onko mitään keinoa saada valikko takaisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu