miksi?

värifriikki

miks pojat käyttää niin ankeen värisiä vaatteita!?! oon aina ihmetelly sitä! et aina mustaa tumman sinistä beigeä ym. oranssia keltasta ja punsta ja muita kirkkaita värejä peliin!!

5

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • D-Day

      yritä pakottaa. jos ei kelpaa tummat värit, se on sun ongelma.

      • pRiNsEsSaNaKKi

        tosiaankin!!! missäs käpylässä sä elätkään??? meijän koulus ainaki on punasta suht paljon ja jopa oransseja housuja löytyy jonkin verran!!! ja keltasta suunnilleen kerran vuodes ja kirkasta turkoosia about viikon verran vuodessa!!!


    • Pojkke

      ...että noita vaan on tarjolla. Jos kattot niin ei kaupasta paljon värikästä saa. Se kai taas johtuu siitä että noita ankeen värisiä myydään eniten.

      Tää värijako sukupuolen mukaan alkaa jo ihan vauvasta, pojat oppii siihen ettei värikkäät sovi kuin tytöille. Kirkkaiden värien yhdistely on myös vaikeampaa kuin noiden ankeiden ja haaleiden.

      • poika

        Mun mielestä pojat leimataan aika helposti "oudoiksi" tai "tyttömäisiksi" jos käyttää paljon värikkäitä vaatteita. Kyllä se värijako tulee luonnostaan sukupuolten välille. Tietysti sehän riippuu ihan paikasta, asuuko Helsingissä vai jossain pienemmällä paikka kunnalla. Kyllä niitä värikkäisiinkiin pukeutujia löytyy. Täällä missä mä asun, ni esim. keltasia housuja voi käyttää vaan hirveen kokeilunhaluisiks leimatut ihmiset, tai jotkut "kingit". Muut saa tuntea nahoissaan sen.

        Mut hei, eikö punanen oo kuitenkin muotiväri pojilla? Kyllä mun mielestä punasta on aika monilla. Tietysti sitten jos puhutaan kirkkaan sinisestä, keltasesta ja oranssista, niin sitten alkaa jo ihmiset vähenee.

        Mä ainakin tunnen enemmän "neutraalit" värit enemmän omikseni. Mä tykkään valkosesta, beigestä ja ruskeen sävyistä muutenkin, vihreestä ja sinisestä. Kaikkien pitäis valita värit ihan sen mukaan, mikä sopii ja mitkä sä koet omanlaisiksi väreiksi.


    • *ÄpÄrÄ*

      mä ainakin pukeudun vaan mustiin ja mua vituttaa sellaset pellet jotka vetää jossain vitun sateenkaaren väreissä ympäri stadia..saatana.mustaa peliin!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      653
      8014
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      468
      2296
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2220
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1791
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1292
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1244
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1180
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      854
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      833
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      766
    Aihe