ekaa kertaa....

Olen siis menossa Tallinnaan ekaa kertaa nyt 30-31.8.Voisiko joku kertoa mikä hintataso esim.ravintolassa on? Sen tiedän että on halvempaa mutta miten paljon?Tarkkoja hintojahan on vaikea sanoa, mutta noin keskihinta.Entä jos ostan esim.vaatteita tai kenkiä, mikä olisi keskihinta liikkeissä?
2474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ravintoloissa olut ja siideri noin 25-40 kroonia, ruokapuoli vaihteelee. Pääruoka n. 100 - 400 kroonia, eli halvasta kalliiseen. Esim. Maharaja, tasokas intialainen ravintola, juomat, alku ja pääruoat kahdelta yhteensä 900 kroonia, monessa muussa halvempaa.

Merkkivaatteet sama tai hieman halvempi kuin suomessa, mutta usein ale-tangoissa tekee löytöjä, esim ag-kaupat. Tietenkin merekeskuksen vaatteet on asia erikseen.

Äänestä
  • kroonista saat ymmärrettävän valuutan kun jaat sen n.15/16---> =euroa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maarit kirjoitti:

Olen siis menossa Tallinnaan ekaa kertaa nyt 30-31.8.Voisiko joku kertoa mikä hintataso esim.ravintolassa on? Sen tiedän että on halvempaa mutta miten paljon?Tarkkoja hintojahan on vaikea sanoa, mutta noin keskihinta.Entä jos ostan esim.vaatteita tai kenkiä, mikä olisi keskihinta liikkeissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu