ekaa kertaa....

Maarit

Olen siis menossa Tallinnaan ekaa kertaa nyt 30-31.8.Voisiko joku kertoa mikä hintataso esim.ravintolassa on? Sen tiedän että on halvempaa mutta miten paljon?Tarkkoja hintojahan on vaikea sanoa, mutta noin keskihinta.Entä jos ostan esim.vaatteita tai kenkiä, mikä olisi keskihinta liikkeissä?

2

466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jouni

      Ravintoloissa olut ja siideri noin 25-40 kroonia, ruokapuoli vaihteelee. Pääruoka n. 100 - 400 kroonia, eli halvasta kalliiseen. Esim. Maharaja, tasokas intialainen ravintola, juomat, alku ja pääruoat kahdelta yhteensä 900 kroonia, monessa muussa halvempaa.

      Merkkivaatteet sama tai hieman halvempi kuin suomessa, mutta usein ale-tangoissa tekee löytöjä, esim ag-kaupat. Tietenkin merekeskuksen vaatteet on asia erikseen.

      • guy

        kroonista saat ymmärrettävän valuutan kun jaat sen n.15/16---> =euroa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      55
      3513
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      39
      3218
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2771
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      43
      2520
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1963
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1609
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    10. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1208
    Aihe