HEIKKI HÄVISI KIERROKSELLA

Uskomatonta!
Heikki ja Hamilton ajelivat peräkkäin kisan lopussa eli Heikki hävisi kierroksella.

Miten on mahdollista, että samanlaisilla autoilla ja yhtämonta varikkokäyntiä ja jää noin paljon tallikaverilleen. Syy ei ole pelkästään hitaammissa edessä.

Jäiköhän Heikillä PELKO tuosta edelliskisan kolarista. Jotenkin ajo näytti pehmeältä, ohitukset varovaiselta, Heikki oli helisemässä jopa Andrea Sutilin ohituksessa joka oli hitan radalla oleva kuljettaja. Heikki on kuin J.J.Lehto.
8926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ajaa rikkinäisellä autolla

Äänestä

Jo lähtö oli todella surkea. Heikki tippui neljänneksi. Ei olisi Heikki pysynyt "isojen poikien" vauhdissa. Kovis ei löytänyt vauhtia kisassa vaikka rata oli tyhjä jäi hän noin sekunnin per kierros Hamiltonille ja Ferrari-kuskeille.

Äänestä

Miten on mahdollista että sinulla on niin pienet aivot? Heikillä vaurioitui startissa rengas, ja joutui varikolle ja luonnollisesti koko joukon hännille. Turha stoppi jossa meni aikaa ja sijoja, eikä tainnut auto olla enää aivan kunnossa koko loppukisan aikana. Oletko jotenkin katkera? Lehtokin oli lupaava ja hyvä kuljettaja, ennenkuin niska vaurioitui.

Äänestä
  • Heikille vaihdettiin varmuuden vuoksi rengas, jotta se ei hajoa kisassa ja Kovis saa taas iskua päähän. Heikki teki varikkopysähdyksen kierroksella kaksi ja tippui kärjestä noin 35 sekunnin päähän. Maalissa eroa oli minuutti enemmän.

    Äänestä

  • onni, kirjoitti:

    Heikille vaihdettiin varmuuden vuoksi rengas, jotta se ei hajoa kisassa ja Kovis saa taas iskua päähän. Heikki teki varikkopysähdyksen kierroksella kaksi ja tippui kärjestä noin 35 sekunnin päähän. Maalissa eroa oli minuutti enemmän.

    eli fifty sixty.

    Äänestä

  • KOLME kpl kirjoitti:

    eli fifty sixty.

    Jos taktiikka menee noin poskelleen, että joutuu kilpailun alussa, tankki täynnä polttoainetta turva-auton poistumisen jälkeen varikolle, niin nuijempikin tajuaa että jonon hännille siinä tippuu ja reilun matkan päähän. Että mikä on pointtisi? Turha varikkovisiitti se oli ja pilasi Heikin kilpailun. Hamiltonilla aivan eri tilanne. Jos ei tajua lajista/matematiikasta hevonpas..a, ei kannattaisi kommentoida.

    Äänestä

Olet selvästikin sellainen tyyppi, joka ei tajua formuloista mitään. Heikillä vaurioitui rengas kisan alkupuolella, ja Heikki joutui menemään vaihtamaan renkaan varikolle. Tämän seurauksena Heikki putosi jonon hännille ja jonon hännillä ei kukaan huippukuskikaan voi ajaa läheskään täyttä vauhtia, koska on niin paljon hitaampia autoja edessä. Näiden hitaampienkin autojen ohittaminen on vaikeaa ihan kenelle tahansa huippukuskillekkin. Kärjessä ajaneet kuskit taas pystyivät ajamaan täyttä vauhtia ja tämän seurauksena ero Heikkiin kasvoi näin suureksi. Ihan yhtä paljon olisi kuka tahansa muukin huippukuski hävinnyt voittajalle, mikäli olisi kokenut saman kuin Heikki.

Äänestä
  • niinpa, ei niista hitaammista autoistakaan menna heittamalla edelle kun ei sinisilla niita liputeta paastamaan edelle. tottakai ne peippaa ihan samalla tavalla kuin paremmatkin kuskit autoineen. Kierroksella ohitettava on paljon helpompi kun edessa olevan auton on paastettava kaveri edelle.
    Heikki ajoi niin hyvin vain pystyi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TALLIKAVERILLEEN kirjoitti:

Uskomatonta!
Heikki ja Hamilton ajelivat peräkkäin kisan lopussa eli Heikki hävisi kierroksella.

Miten on mahdollista, että samanlaisilla autoilla ja yhtämonta varikkokäyntiä ja jää noin paljon tallikaverilleen. Syy ei ole pelkästään hitaammissa edessä.

Jäiköhän Heikillä PELKO tuosta edelliskisan kolarista. Jotenkin ajo näytti pehmeältä, ohitukset varovaiselta, Heikki oli helisemässä jopa Andrea Sutilin ohituksessa joka oli hitan radalla oleva kuljettaja. Heikki on kuin J.J.Lehto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu