Taas uusi perunkirjoitus!

Lapin mies

Hei. Mie kysyn seuraavaa, onko tällastä tapausta käynyt kellekkään? On uusi jatkoperunkirjoitus tulossa. Vainajalla on kaksi lasta ja sitten on tietenkin tämä leski. Leskipä ei ilmoittanutkaan siinä varsinaisessa perunkirjoituksessa kaikki tietoja, mitä piti. Nyt löytyi esim. uusi tilikin ja muuta. Voinko nyt luottaa tässä jatkokokouksessa, että enää ei ole tilejä olemassa. Leskihän allekirjoittaa sen jatkoperukirjoituspaperin. Lisäksi on ollut satojatuhansia käteistä rahaa, mutta nyt vainaja on varaton ja niin näyttää olevan leskikin, kun rahat ovat missä lie. Tälläistäkö tämä peli on yleensäkin?!? t. "Lapin mies"

2

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nykyisin

      Uskottujen miesten pitäsi selvittää ennen perukirjoitusta, mitä omaisuutta oli ja pankit sekä verottaja tietää hyvin ihmisten varat ja velat.
      Pankki selvittää pyydettäessä kuolemasta kolmelta vuodelta taasepäin tulot ja menot. Samoin tekee verottaja,kun perukirja menee verottajalle.

      Kun varoja tai velkoja löytyy, niin täydennysperukirja tarpeen.

    • Salla

      viittaat johonkin aiempaan viestiisi. Mutta kyllä kuule niissä miehissä löytyy semmoisia velikultia, ettei ole mikään ihme eikä liity petosaikeita, jos löytyy ykskaks tili tai pari, asunto tai ehkä jopa lisää rintaperillisiäkin, joista ei kukaan tiennyt mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      152
      11518
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5413
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      42
      4346
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2708
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1636
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1596
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      92
      1481
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1431
    Aihe