Supon agentit

Hei

Olen onnistunut soluttautumaan supon agenttien sisäpiiriin. Oli aika yllätys että supolla on "matti meikäläisiä" agenteinaan.

Sain olla pari vuotta supon sisäpiirissä. Kaikki kontaktit toki loppuvat kun vasikoin pari ilmiantajaa.

Uskokaa tai älkää Supo vaikuttaa kaikkialla.
26994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Nyt otat perkele ne lääkkeesi, ei niitä ole sulle turhaan määrätty!

Äänestä
  • Lääkkeitä on monenlaisia;)

    Äänestä

  • xxxxxxxxxxxxxx kirjoitti:

    Lääkkeitä on monenlaisia;)

    mutta ota ne jotka ovat sinulle määrättyjä.

    Äänestä

tosi olematonta touhua

Äänestä
  • Tuskimpa tänne uskaltavat kirjoittaa mitään ne jotka asioista tietävät ja haluavat olla supoon hyvissä väleissä. En itsekkään kehtaa lisätä vettä myllyyn, koska en halua kaivaa verta nenästä tietentahtoin.

    Kaikesta huolimatta on turvallista olla isoveljen valvonnassa, kuten tässäkin ketjussa tulee ilmi;).

    Äänestä

Elämme Suomessa, emme Venäjällä. Taitaa avaus olla sairaan ihmisen kuvittelua.

Äänestä
  • jepu jee

    Äänestä

Oikea havainto ja nääthän tuon miten innokkaasti "lääkkeitä" tarjotaan! En usko että olisit sisäpiirissä koska tietojen analysointi tapahtuu sisäpiirissä, useampi rinki käy niitä läpi! Olet enemmänkin ulkokehällä , neljännellä sellaisella
Lääkkeen tarjoajat ovat näitä ruskeakielisä, saavatko he hyötyä itselleen havaintosi kumoamisesta tai sitten ei mutta jotenkin ovat kytköksissä järjestelmään. Viittaan heidän "ruskeakielisyyteensä"!

Äänestä

hups

Äänestä

Aika onnetonta toimintaa on en suosittele tutustumaan lähemmin ollenkaan koska poliisi on aika epäluotettava. Esim turvallisuuteen liittyvät kysymykset on aika perseestä. Kun niitäkin vuodatetaan.

Poliisille supolle Keskusrikospoliisille vinkejä että katsoisivat mitä rakennusmiehiä rekrytoidaan. Ja ennen kaikkea näytönsäästäjän käyttöä pitäisi opetella käyttämään sekä miettiä tarkemmin mitä puhutaan. Sekä poliisi pitäisi tarkemmin kertoa että asioita ei saa kertoa eteenpäin. Vaikka kaksi poliisi olisi todistamassa tilannetta että ei saa kertoa niin....... Varsinkin kun poliisi on helsingissä niin olisi kaikkien hyvä muistaa että he ovat stadilaisia vesiipäitä jotka ei osaa edes vettä keittää.

Suomen poliisi ole mistään kotoisin.

Äänestä

rakennusmiehiä?sähkötöitä???????????????????

Äänestä

Kyllä! Suojelupoliisi vaikuttaa kaikkialla kuten kuuluukin. Huti tuli siinä, että puhuit agenteista. Suojelupoliisilla on poliisivirkamiehiä (valtion virkamiehiä) takanaan. Supossa ei omista tunneta käsitettä agentti. Poliisivirkamiehet ovat etsiviä, ylietsiviä, tarkastajia taikka jokunen ylitarkastaja. Suurin osa evp. Lisäksi on ns. akateemisia asiantuntijoita kuten sosiologeja, kriminologeja etc. Suojelupoliisin ns. "agentit" ovat itse asiassa tiedottajia, eivät mitään agentteja. Eri asia on sitten Suomen Puolustusvoimien Pääesikunnan tiedustelun suhteen. Vanhalta nimeltä "Lerppahattujen suhteen". Eivät he teitä kaikkia valvo. Ei siis syytä paranoiaan.

Kyllä nämä tyypit osaavat profiloida potentiaaliset yht.kunnallisesti vaaralliset henkilöt. Löysätkää siis foliohattua hiukan. Saattaapi pian aivot lämmetä liikaa, kun on liikaa metallia pään päällä.

Eivät he jotain salaliittoteoreetikkoja jahtaa, vaan the real dealeja. Uskokaa pois, älkääkä järkyttäkö mielenrauhaanne sillä. Aina on ollut tiedustelua, ja aina tulee olemaan. Hyvä näin, en muuta osaa sanoa. Tiedustelu kohdistuu oikeasti jopa teidän itsenne hyväksi, vaikka ette sitä uskokaan.

Äänestä
  • Sinähän juttelet kuin J. Edgar Hoover!

    Äänestä

Lukekaa Tim Weinerin kirjoittama kirja: FBI Liittovaltion poliisin historia.
Otava 2012

Äänestä

tulispa supo hakemaan taivaaseen, loppus maallinen tuska.

Äänestä

piäsis äkkiä

Äänestä

Muistaakseni eräs ampumaradalla taulusta ohi ammuskellut ilmoitti olevansa fbi:n palkkalistoilla.

Kyllä tää agenttileikki on jännää!!!

Äänestä

supo keräilee valittujen henk.koht. Tavaroita

Äänestä

Puhutteko teleporttamisesta?
-Onko heitäkin jo portattu?
Eivät he ole todelisia he ovat kovan mielen skitsofrenian luomia hallusinaatioita, siis ihan harhoja, mutta voivat he olla ihan Jeesus Kristuksen tavoin verta ja lihaakin.
Eivät ole oikeita, ovat harhoja ja siksi heitä on hyvin vaikea käsitellä, ihmistä on kohdeltava kuten ihmistä, koska hän on ihminen ja siksi hyvin todellinen.Hän on aina aito ja oikea.
- Saa laskea vain käden suulle, muttei seurata ihan kuin ihan kuille.
Ihmistä ei saa eristää hänen vapaudestaan ja siksi siitä on tullut ongelma, kun on yrittänyt jalomielisyydestä muille, tehdä väkivaltaa lähi-omaisille.
Eikä siten voi yrittää toisilla ihmisillä ollenkaan, yrittää omia lapsiaan kasvattaa, vain riistämällä muilta.

Heillä ei ole mitään tarkoitusta, eikä mitään tarkoitusta, jos he yrittävät näin vahingoittaen kohdella ihmistä, kuin vaarantaen muita. Se vaatii jo ihan erillisen ihmis-suhteen rakentamisenkin, sekä mahdollisuuden siihen, vain välittävässä ympäristössä, ja kuin oman mielen sisässä, liikkuivat yhteen aikaan nämä sulkeutuneen näköiset ihmiset pitkin kaupunkia, jopa julkisesti autoillaan. Nämä kaikkien tuntemat ihmisen kuvatukset ja giljotiinistä tulevat luurangot.
Vain rakentaen ja rakentaen jatkuvasti jotakin julmaa, sairaasti ja sairaalloisuudesta, kuin utopiaan, ilman todellisuutta ja kuulumista ryhmään. Irtaallisuudestaan niin sairaina, ja kuin uus-natseina.
- "No, LSD:stä, kun ei muualta maailmasta enää saanut."
Kaikelta siltä halulta ja himolta sopeuttaa väkivallasta, vain uskonnollisesta pakkomielteisyydestä.

Äänestä
  • Haloo Helsinki!

    Äänestä

  • xxxxxxxxxxxxxxx kirjoitti:

    Haloo Helsinki!

    pasila blues eli pasila rules

    Äänestä

  • kop kop kop kop kirjoitti:

    pasila blues eli pasila rules

    ovi auki?kop kop

    Äänestä

Supolla on kusta päässä.


Terveisin Alpo Rusin fanit.

Äänestä
  • Rusillahan oli vain avaimet hukassa

    Äänestä

Vai niin. Kyllä kai Supolle vasikat kelpaa siinä missä paikallispoliisillekin, jos löytyy joku jolla vasikoitavaa on. Löytyykö? Varmasti joskus, ehkä kerran kymmenessä vuodessa sattuu niin että jollakulla on Supoa kiinnostavaa tietoa ennen Supon ilman vasikkaa saamia tietoja. Tämä maa on pieni eikä vallankumousta ole ollut tekeillä sataan vuoteen. Jos joskus on niin Supo saa tiedon ilman vihjeitä. Supo näpertelee pikkujuttuja ja varautuu ajan hengen mukaan esim. terrorismiin vaikka tosipaikan tullen eivät mahtaisi mitään. Vähän sama kuin Puolustusvoimat. Eihän Suomella ole tietenkään mitään jakoa sodassa Venäjää vastaan mutta jonkinlainen armeija pitää olla. Sillä saadaan kansalaisille mielenrauhaa. Mainittavaa sotilaallista merkitystä sillä ei ole mutta harvemmin ihmiset tulevat asiaa ajatelleeksi.

Äänestä

osuit naulan kantaan! Puuhastelua...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


xxxxxxxxxxxxxx kirjoitti:

Hei

Olen onnistunut soluttautumaan supon agenttien sisäpiiriin. Oli aika yllätys että supolla on "matti meikäläisiä" agenteinaan.

Sain olla pari vuotta supon sisäpiirissä. Kaikki kontaktit toki loppuvat kun vasikoin pari ilmiantajaa.

Uskokaa tai älkää Supo vaikuttaa kaikkialla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu