yamaha dt:n bensakulutus

kysyisin että kuinka monta kilometriä pääsee täydellä tankilla? ja oliko tässä mopossa 10 litran tankki, muistanko oikein?
4640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eiköhän sillä sellaset 200 mene

Äänestä
  • siinä on 6L:n tankki :P

    Äänestä

  • hugilibugili kirjoitti:

    siinä on 6L:n tankki :P

    perseessä.

    Äänestä

minun DT:ssä on 6,5 l tankki. Keskikulutukseni on ollut 3 l/100km.. laske siitä paljonko pääset täydellä tankilla, ottaen huomioon tietenkin että ajo-olosuhteet, ja tien kunto vaikuttavat myös kulutukseen.. ja jos mopo on viritetty, niin vie sitten enemmän..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekka. kirjoitti:

kysyisin että kuinka monta kilometriä pääsee täydellä tankilla? ja oliko tässä mopossa 10 litran tankki, muistanko oikein?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu