minne ja miten treffeille ?

Hei ! Ajattelin täältä vähän kysyä neuvoa kun pitäis keksiä jotain kivaa ja yllättävää tyttöystävälle kun ollaan oltu pian 6 kk yhdes ja haluaisin viedä sen treffeille jonnekin romanttiseen paikkaan kun se on tosi romantikko ja haluaisin osoittaa jotenkin kuinka tärkee se on mulle. Että jos on jotain hyviä ideoita niin kertokaahan. tänks :)
81306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

niin kuumailmapalloileen.Eikä se kait ihan ilmastakaan taida olla.
Kesällä on kyllä kivoja veneajelujakin.
Ja kanootinkin voi vuokrata.

Äänestä
  • jos puuttuu kokemusta.Nyt jo hymyilyttää,mutta se oli ihan kamalaa.Tyttöystäväni vei melomaan ja meinas hukuttaa mut.Siinä ei ollut mitään romanttista.
    Suosittelisin mielummin vaikka Lintsiä kauniina aurinkoisena päivänä.Siellä voi istuskella jo ihan tunnelman takia käsikkäin,nauttien toistensa olemassaolosta jos ei härveleissä kieppuminen miellytä.

    Äänestä

missä olette. jos olette Laukaassa en osaa suositella kuin picnikkiä.
Vie tyttös kauneushoitolaan, päivähoitoon, otatte kaikki ihanat hoidot, rentoudutte. Sitten hyvään raflaan syömään, annat jonkun ihanan lahjan mistä hän pitää, illalla laitat romanttisen leffan pyörimään ja käperrytte sohvalle.
Jos päivähoito ei sovi pirtaan, niin vie hänet sitten vietkin, niin tarkoitus olisi että kumpikin nauttii. Ei se romanttisuus vaadi suurtekoja, joskus riittää kun laittaa puhelimet kiinni, valmistaa pieniä herkkuja ja viettää rauhallisen kotiäivän. Hemmottelee toista.
Se että toinen pesee sinut, kuivaa sinut, laittaa sulle herkkuja, jne jne, se on ihanaa hemmottelua, hyvää yhdessä oloa. Pääasia on että teette jotain mikä poikkeaa rutiinista. Ihana vaahtokylpy ja hyvä viini, sekin on ihanaa.
Älä lähde välttämättä etsimään liian kaukaa vastausta. Teet vain rakkaudella mitä ikinä teetkin.
Vie lintsille onkimaan ja hattarlle, ajakaa kolmosella sightseen ja menkää Kauppatorille kahville, kävelkää Espalla käsikkäin ja käykkää Stockalta hakemassa herkkuja.

Äänestä

puhumaan ainakin tyttöystävästäsi hän, hänet älä vie sitä tai tee sen kaa.

Äänestä

jokin pienieleinen, jossa ei maistu liika yrittäminen. Mieti mistä itse pitäisit ja millainen tyttöystäväsi on. Itse en haluaisi mitään sellaista mikä vie kauemmas toisesta (esim kuumailmapallot ja rentoutushoidot) vaan haluaisin olla paikassa missä saa rauhassa olla lähellä ja keskittyä olennaiseen, eli tunteisiin ja siihen toiseen ihmiseen. Liika mahtipontisuus on musta vaivaannuttavaa. Tärkeintä mulle olis vaan se että toinen aidosti välittää ja rakastaa ja osoittaa sen aidosti omalla tavallaan. Jos haluat viedä tyttiksen jonnekin, niin esim. pieni matka, vaikka viikonlopuksi jonnekin rauhalliseen paikkaan, missä voi rentoutua kahdestaan. Tai sitten ihan vaan piknikille jonnekin missä muut ihmiset ei häiritse.

Äänestä

mun vaimoni on kuumana hotelleihin.
Haluaisi rakastella hotelleissa kanssani.Ja sehän käypi mulle.Tosin kallis harrastus ;)

Äänestä

Johonki tosi kauniiseen paikkaan luonnon helmaan pois kaupungin saasteisesta ilmasta.

Äänestä

Mulla oli edellis vkloppuna aivan mahtavat ensi treffit tosin, matkustin ensiksi "naiseni" luokse reilun 8h matkan ja se jo uuvutti kovin..
Meille se näkeminen oli jo itsessään täynnä romantiikkaa mutta se, että lähdimme ihanan aurinkoisena iltana hiekkadyyneille istuksimaan sylikkäin ja katselimme hitaasti laskevaa aurinkoa, jonka kimallus meren pintaan loi upean tunnelman, siinä oli lämmin ja mahtava istua muutama tunti,aika pysähtyi,, Myöhemmin pimeän tultua lähdimme sitten kävelemään kohti metsänreunaa, otimme matkaan kynttilöitä ja viinipullon ja viltin, jonka päälle saisimme käpertyä.
Vaikka metsässä olikin pelottavan pimeää ja siihen aikaan hiukka jo viileää, me lämmitimme toisiamme ja kynttilät hehkuivat ja muodostivat varjoja, jotka leikkivät. Taivasta,tähtiä katsellen ja Naiseni kaikussa maatessani olin niin onnellinen siitä hetkestä, että ei siihen todellakaan tarvita mitn kummoista kuin vaan lämmin syli ja rauhaisa paikka;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


poikkis kirjoitti:

Hei ! Ajattelin täältä vähän kysyä neuvoa kun pitäis keksiä jotain kivaa ja yllättävää tyttöystävälle kun ollaan oltu pian 6 kk yhdes ja haluaisin viedä sen treffeille jonnekin romanttiseen paikkaan kun se on tosi romantikko ja haluaisin osoittaa jotenkin kuinka tärkee se on mulle. Että jos on jotain hyviä ideoita niin kertokaahan. tänks :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu