Simin kuolema :(

Kalle

Voiko mikään olla ärsyttävämpää kuin Simin kuolema. Minun simini hella syttyi palamaan ja soitin palokunnan, mutta tyhmä kun olin rupesin auttamaan palomiestä ja huonostihan siinä kävi.
Palomies sammuttaa mielummin tiskipöydän kuin auttaa Simiä liekkien keskellä. Tein uuden Simin kun tytön naispuolinen rakastajatar ja tylsät naapurit olivat ensin käyneet sitä itkemässä. Mutta klooni ei ole koskaan samalainen, enkä saanut enään ihanaa tyttöä takaisin. Raivostutti vielä seuraavana päivänäkin.

Ps. se oli oikeasti tyttö, koska se oli Sims teini.

8

779

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilona
    • Piiza

      Otan osaa.Mutta mix ihmeessä tallensit sen jälkeen.Ei ois simis ollu kuollu kun seuraavan kerran oisit pelannu sill perheellä.

      • Kalle

        Lopetin pelin ruutinilla ja ainahan sen olin tallettanut, joten en huomannut sitä mahdollisuutta, harmi... mutta jatkossa muistan.


    • error

      ...

      • nimetön

        et sä vois jo lopettaa ton tyhmän proxy error sydeemin........???


    • Jusa

      niin se on inhaa kun simi kuolee mut senhän voi aina herättää henkiin,eiks niin:)

      • hahaaaaaaaa keksintö

        tämä on niin hyvä keksintö simi eloon ilman imurointia (siis niiltä sivuilta) kun joulu pukki tulee kylään mun tyyppi tuli lahjana entistä ehompana ja työ takaisin kaikki ystävyys suhteet sadassa ja kaikki täysillä siis parhainpäin plus sinä aikana mitkä palkat olisi saanu sain jo seuraavana päivänä juhhuuuuuuuuuuuuuuuuu whoooooooooooopeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
        :) :) :) :) :) :) :) '_'


      • Eppu
        hahaaaaaaaa keksintö kirjoitti:

        tämä on niin hyvä keksintö simi eloon ilman imurointia (siis niiltä sivuilta) kun joulu pukki tulee kylään mun tyyppi tuli lahjana entistä ehompana ja työ takaisin kaikki ystävyys suhteet sadassa ja kaikki täysillä siis parhainpäin plus sinä aikana mitkä palkat olisi saanu sain jo seuraavana päivänä juhhuuuuuuuuuuuuuuuuu whoooooooooooopeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
        :) :) :) :) :) :) :) '_'

        saa sen joulupukin käymään siellä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2732
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2571
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      9
      2259
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1865
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe