Miten Paint Shop Pro:lla saa tulostettua samalle A4:lle 4 eri valokuvaa?
A4:lle 4 kuvaa. Miten?
Keke
41316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niin, onpas siinä ongelmaa, mutta yksi ratkaisu on tietysti tehdä uusi A4 kokoinen kuva(pohjaksi) ja ja avata sitten nuo neljä kuvaa ohjelmaan ja siitä kopioida kuvat tuohon A4 pohjalle.
Laita kuvat vaikka officedogumenttiin.
Paras olisi jokin grafiikkaohjelma, johon voi kuvia sommitella mielensä mukaan.
Itse käytän tuohon Openofficen vektorigrafiikkaa, johon voi liittää kuviakin.
Niitä voi sitten sommitella, skaalata, asetella päällekäin, riviin tai miten haluaa.
Myös halutunkokoisten postikorttien, käyntikorttien, etikettien ym. sunnittelu käy mielikuvituksen puitteissa.
Automaattisilla ohjelmilla saa tietysti helpommin, mutta ne on silloin tusinatuotteita.
avaat kuvan paintshopissa ja sitten valitset print layout siellä voipi sitten asetella kuvat paperille niinkuin haluaa ja muokata niitten kokoa näin toimii ainakin paintshop pro 8.
Avaa kaikki neljä kuvaa ja valitse file/print multiple images. Voit raahata kuva arkille haluamaasi järjestykseen ja skaalata yms mielesi mukaan.
-Hobbes-