Ajattelinpa ihan huvikseni kirjoitella tänne vähän meidän suvusta nimiä. Ite oon vajaa nelikymppinen mamma ja mua on onnistanut kahdella ihanalla pojalla! 15 vuotta vanhemmalla siskollani on jopa kuusi lasta! Ja yhdellä heistä on jo lapsikin. Veljelläni on kaksostyttäret. Tässäpä näitä:
Oma perheeni:
minä: Riina Liisa
lasten isä: Arvi Olavi
poika: Aaron Esa Olavi vm.99
poika: Julius Antti Olavi vm.01
Siskoni perhe:
sisko: Sisko Marika
lasten isä: Martti Aleksi
tytär: Marika Suvi Elina vm.77
tytär: Saara Eevi Pauliina vm. 79
poika: Aleksi Otto Kristian vm. 81
poika: Hannu Veli Olavi vm. 83
tytär: Johanna Mira Olivia vm. 84
poika: Ville Juho Oskari vm. 86.
Siskoni tyttären perhe:
siskoni tytär: Saara Eevi Pauliina
lapsen isä: Matti Juhana
tytär: Sanna Vilhelmiina vm. 01
Veljeni perhe:
veljeni: Kalevi Henrik
lasten äiti: Raija Liisa
kaksostyttäret: Lotta Karita ja Niina Erika vm. 89
Saa kommentoida, jos tekee mieli!
Nimifaneille!
Riina
0
173
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1268897
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1455374Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333825Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352634Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581562Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376