Kiusaustako?

Yhä odotan...

Mieheni on vihjaillut jo pidemmän aikaa kihlauksesta ja naimisiinmenosta yms. mutta mitään ei tapahdu. Kysyin häneltä tästä ja hän antoi ymmärtää että kaikki puhe oli ollut vain leikkiä. En ole koskaan ollut hääihminen tai halunnut naimisiin tms. mutta ensimmäistä kertaa elämässäni ajattelen että niin voisi jopa käydä ja haluan sitä. Siksi petyn todella pahasti kun hän ei tarkoita mitä sanoo. Miten saisin sanottua miehelleni että lakkaisi kiusaamasta minua? Tätä on siis jatkunut jo todella kauan.

5

1465

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Epailyttavaa....

      Minusta tuntuu etta se on vahan kaksi piippuinen asia...Han joko arpoo sita mita tekee tai uskaltaako tehda ja milloin ja miten... tai sitten han pitaa sinua narussa tuolla tavalla niin kuin ex mieheni teki etta sai huomioni ja rakkauteni kun han meni kavereiden kanssa ma odotin 2v tilanne ei muuttunut, mutta nyt olen kihloissa toisr miehen kanssa ja tosi onnellinen.exani saa jatkaa leikkiaan...

      • Odotan

        No sen voin heti hylätä että hän vain "pitäisi minua narussa". Tiedän että tunteet ovat aitoja. Ehkä se vain sitten on sitä ettei tiedä että missä, miten ja milloin. Toivotaan ainakin näin. Kiitos sinulle.


    • boy

      sanot että et oo ikinä ollut mikään hääihminen/halunnut naimisiin. oootko kertonut että mieli on muuttunut ja haluatkin naimisiin? ehkäpä hän näin vihjailemalla haluaa tunnustella maaperää??!!

      • Odotan...

        Kyllä on tullut selväksi aivan varmasti. Olen suoraan sanonut hänelle että haluan elää hänen kanssaan lopun elämääni jne. Ei ole epäilystäkään. Mutta epäilen tosiaan että on vain epävarma vielä itse. Kysymys onkin siitä miten saan sanottua sen että lopettaisi ne vihjailut. Mieluummin sitten vaikka niin ettei sanoisi mitään ja yhtäkkiä tulisi yllätyksenä tms. Nyt kärsin vain kun hän koko ajan puhuu sormuksista ja muusta ja sanookin vain että antaa asioiden mennä omalla painollaan, ei se nyt ole niin tärkeää tms. Jokatapauksessa antaa kuvan ettei kiinostakaan.


      • Aika kuluu aatellen
        Odotan... kirjoitti:

        Kyllä on tullut selväksi aivan varmasti. Olen suoraan sanonut hänelle että haluan elää hänen kanssaan lopun elämääni jne. Ei ole epäilystäkään. Mutta epäilen tosiaan että on vain epävarma vielä itse. Kysymys onkin siitä miten saan sanottua sen että lopettaisi ne vihjailut. Mieluummin sitten vaikka niin ettei sanoisi mitään ja yhtäkkiä tulisi yllätyksenä tms. Nyt kärsin vain kun hän koko ajan puhuu sormuksista ja muusta ja sanookin vain että antaa asioiden mennä omalla painollaan, ei se nyt ole niin tärkeää tms. Jokatapauksessa antaa kuvan ettei kiinostakaan.

        ...mutta jotenkin kohdallani kovin ajankohtainen. Lähes samanlaista jaarittelua pitää miesystäväni. Hän ei mene sormusasiaan, mutta kertoo, miten meidät yhdessä määrätyssä kirkossa vihitään ja miten meidän molempien äidit siellä ovat ja muu lähisuku. Kun minun mielestäni sitten pitäisi saada jotain aikaiseksikin, eikä vaan höpöttää. Ei olla edes kihloissa. Kosinta tulee kuulemma, kun on sopiva hetki. Mahdan olla silloin jo eläkkeellä ja niin dementoitunut, etten tunne koko miestä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      52
      2397
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      703
      1576
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      117
      1288
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      132
      1095
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      89
      983
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      71
      943
    7. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      17
      794
    8. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      118
      753
    9. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      704
    10. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      23
      668
    Aihe