Mikä peruste

Ihan vain kysyisin, millä lentäjät perustelevat lähes 30% korotustaan? Samaan aikaan muut yhtiön ihmiset saivat noin 10% korotukset ja lähtötasokin huomattavasti alhaisempi. Ja öljyn hinta jatkaa nousuaan kohti 150 taalaa. Onkohan nyt haukattu ihan liian suuri pala?
4714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lääkäritkin sai syksyllä yli 30 % ilman minkäänlaisia taisteluja. Samaan aikaan sairaanhoitajien piti vääntää tinkaan kättä vain puolet tuosta olevista korotuksista.

Äänestä
  • 4%...Köyhät köyhtyy ja rikkaat rikastuu. Näinhän se menee

    Äänestä

  • Hiukan ohi aiheen, mutta lääkärit eivät todellakaan saaneet mitään 30% palkankorotuksia syksyllä. Hiukan päälle 10% ja erikoistuvat 17%. Joten se siitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkankorotukselle? kirjoitti:

Ihan vain kysyisin, millä lentäjät perustelevat lähes 30% korotustaan? Samaan aikaan muut yhtiön ihmiset saivat noin 10% korotukset ja lähtötasokin huomattavasti alhaisempi. Ja öljyn hinta jatkaa nousuaan kohti 150 taalaa. Onkohan nyt haukattu ihan liian suuri pala?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu