lueskelin vauvalehteä(vai oliko kaksplus) ja siinä oli..hmm.mielenkiintoiset nimet lapsilla eli Bart ja Coco Eräkangas..Mitäs mieltä olette?
Ja kastetuissa oli Julio Heikki Hermanni Rytkönen..
Bart ja Coco..
6
5815
Vastaukset
- joo...
Joo, on taas nimellä lasta siunattu.. Tämä Bart kuulee kyllä Simpsoneista.. Ja Coco nimestä en ainakaan minä osaa arvailla kumpikohan sukupuoli mahtaa olla kyseessä,tai miten kirjoitetaan.Koolla vai ceellä -yms.
Mun mielestä vanhemmat saavat itse olla vaikka kuinka erikoisia ja boheemeja ja tavallisuutta halveksuvia, mut lapsen nimellä ei tartteis kikkailla. Ihan mielenkiinnosta luen aina vkl.Hesarista kastetut ja joka viikko löytyy entistä kummallisempia keksintöjä. ( Viime vk.oli jonkun isoveikan nimi Aarre, ja sukunimi Saari.. )
Että semmottiis!- JOs
ja Miina Kenttäkin on oikea henkilö, samoin
Vilja Aro. Matikanmaikkani oli Sisko ja veljensä Veli. Simmottos ja tommottos o maailma meno. - Lisa
JOs kirjoitti:
ja Miina Kenttäkin on oikea henkilö, samoin
Vilja Aro. Matikanmaikkani oli Sisko ja veljensä Veli. Simmottos ja tommottos o maailma meno.Coco on hirveä nimi! Sehän on tunnetun gorillan nimi, sen gorillan jolle opetettiin viittomia.
Bart-nimi taas.. on aika ala-arvoinen lapselle :( - Mie
Lisa kirjoitti:
Coco on hirveä nimi! Sehän on tunnetun gorillan nimi, sen gorillan jolle opetettiin viittomia.
Bart-nimi taas.. on aika ala-arvoinen lapselle :(Et vissii ole kuullut Coco Chanelista? ;)
Coco Eräkangas pikkukakkosessa vissiin? :)
- hei mutta...!
Tunnen nämä kaksi lasta! Bart on siis arvatenkin poika, Coco on mukava tyttö! Heillä on myös muistaakseni 5v pikkuveli jonka nimi on Eko. Onhan nuo hassuja nimiä mutta eihän se nyt niin kamalaa ole. Ja Lisa, monista nimistä tulee mieleen hahmoja ja inhottavia ihmisiä mieleen. Lisahan on simpsonien perheen tyttö, koulussa hikke ja syrjitty. Että ompas sullakin kiva nimi... Aika ala-arvoinen! ;) Mutta tästä perheestä... Äiti on Janina Eräkangas ja isä Takko Eräkangas. Janinan nimen monet varmasti tunnistavatkin Diilistä tai Suuresta seikkailusta.
- huhuupippi
mäkin tiedän ne :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433040Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352258Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari582171Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802039Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561757Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä181563Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr641498Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441295Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1261228Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian163981