...toistaiseksi, ilmoittaa sivuni tuolla treffien puolella. Profiilini ei missään tapauksessa ole asiaton tahi sääntöjen vastainen. Joten ainut vaihtoehto on, että joku häiriköi ilmoittamalla asiattomasta profiilista syyttä suotta. Pari pösilöä on ollut pakko laittaa torjuttujen listalle, liekö sitten jonkun katkeran pikkusielun tapa kostaa.
Profiili on jäädytetty
Nimetön
1219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eikö olisi vähintäänkin korrektai Suomi24:n ylläpidon puolelta ilmoittaa profiilin sähköpostiin syy miksi profiili on poistettu?
Tai mikäli profiilissa on jotakin mikä on sääntöjen vastaista, ilmoittaa siitä ja vaatia muutosta vaikka viikon kuluessa, muutoin profiili poistetaan?
Tunnen useita tapauksia joissa profiili on poistettu, ilman mitään ilmoitusta.
Sen tiedän, että mitään tekijänoikeuslain alaista materiaalia ei saa profiilissa olla, esim. laulujen sanoja.
Sitä sitten en tiedä lasketaanko tuollaiseksi siem. linkki sivustoille jossa tällaista materiaalia esiintyy, kuten eräässä tapauksessa arvelimme.