Kertokaa kaikenlaisia kokemuksia hyvistä ja huonoista markiiseista. Kaipaan kokemuksia ostopäätöksen tueksi.
Markiiseista kokemuksia?
3
1387
Vastaukset
- lapponia8
isoissa ketjuissa, kuten k-ketju, ikea j.n.e kiinassa tai vastaavassa maassa massa työnnä tehtyjä.meillä suomessa muutama alan liike joka ostaa kankaat italiasta,saksasta,ruotsista, jolloin kangas on tukevaa ja ajaa asiansa.täällä ommellan, jolloin saat mittatilaus -työtä,takuun,työllistät ja on helppo asioida.
meitä on helsingin seudulla muutama- kirkisiiia
meille tuli n. 3 vuotta sitten espoosta veivattava ruska-markiisi. ollut superhyvä. laitettiin viime kesänä siihen vielä moottori.
- markiisin
katveessa istunut ja täytyy myöntää sen olevan hyvä ja hyödyllinen. Itse olen kiitellyt kestävää, pestävää, homehtumatonta ja haalistumatonta kangasta, joka kestää. Kun valitset markiisin väriä, mieti minkä värisiä ihmisistä tulee sen alla. Voit testata vaikka eriväristen sateenvarjojen alla, sillä ihon väri muuttuu markiisin heijastaessa ja jotkut värit eivät passaa mitenkään.
Hyvä rullausmekanismi on tietenkin tärkeä. Nopeasti tuulelta rullalle, vaikka markiisi olisikin hyvin kiinnitetty seinään ;) Se on muuten yllättävän painava kapistus.
Ja vain kuiva kangas pitempiaikaiseen rullallaoloon.
Paisteista kesää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063210Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1571257Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803