Onko kenelläkään kokemusta turkulaisista akupunktiota antavista lääkäreistä? Auttaako masennus ja unihäiriöön etenkin jälkimmäiseen.
Kertokaa mistä olette saaneet avun.
Kiitos etukäteen!
Akupunktiota Turussa
4
2727
Vastaukset
- nivelrikko
Kukaan ei ole varmaankaan käynyt kaikkia Turun akupuntiohoitoa antaneita läpi ja juuri sinun vaivasi kanssa.
Itse sain avun 3 kerralla polven särkyyn ja kipu on pysynyt poissa. Kävin Jyrki Sihvosella. Hän on lääkäri ja näinollen hoidosta saa kela-korvauksen ja itselleni jäi maksettavaa 19€ / kerta eli todella edullinen.
Pyydä unihäiriöösi melatoniinia lääkäriltäsi (auttaa mielialaankin). Annostus on sitten yksilöllinen, joten aloita esim. 1mg / ilta ja lisää milligrammalla päivässä, kunnes vaste tulee, jos tulee. Ota melatoniini n. tunti ennen nukkumaanmenoa.
Itse syön sitä 15mg / ilta. Minulla sairaus ja melatoniinia ei erity.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Melatoniini
http://www.melatonin.com/
http://fi.wikipedia.org/wiki/Mäkikuisma - ...
Olen käynyt kiinalaisen lääkärin Fan Langin vastaanotolla. Hän on taitava lääkäri ja hoitaa tehokkaasti mm. unihäiriötä. Kiinassa toiminut ortopedinä ja akupunktiolääkärinä. Kiinassa opiskelleet ovat aivan toista luokkaa kuin Suomessa oppinsa saaneet, käypä ihmeessä kokeilemassa. Häneen saa yhteyttä numerosta 040 5583106
- Fan Langin lisäksi
Lääkäreiden tekemä akupunktio ei todellakaan ole samaa luokkaa kuin näiden taitajien.Osaavat hoitaa kaikenlaisia vaivoja eikä pelkästään niska-hartiavaivoja tai kipuja.
Else Väkiparta
perinteisen kiinalaisen lääketieteen asiantuntija, NLP-trainer ja personal coach, Shiatsu- ja Rentoutus terapeutti
Elsen Hoitola
Koukkarinkatu 2 A 10
20610 Turku
Puh: 0400 721592 Fax: (02) 2449194
[email protected] - turkusessa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1516817MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635963Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884559NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074509Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1624310Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941690- 4021586
- 821389
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311377Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411151