Mankkaan mopokirkko

Ensi lauantaina on Mankkaan ostarilla mopokirkko.
Tervetuloa kaikki kuulemaan sanaa ja pärisyttään mopoja, pappi paikalla.
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sinäkin varmaan maksat kirkollisveroa, ja menet joka sunnuntai, jos et tietänyt, kirkkoon kuulemaan keijukais ja muita satuja. Minäkin menisin, jos pappi tunnustais suoraan että on saanut vaan kolehdin kerättyä ja se riittää.
Minä en ole minkään sortin uskovainen, en edes kuulu kirkkoon, koska en halua maksaa veroa instituutiolle jonka jäsenet ovat niin typeriä että maksaisivat veroa vaikka joulupukille ;-)))
Uskon elämään ilman välikäsiä.
Tuskin ne papit ja paavit itsekään mihkään uskovat, ne vaan luulevat ja tietävät miten typerä esim. Sinä olet. Ja keräävät siitä typeryydestä veron. Etkö vaan kuulukin itse ev.lut.kirkkoon ? :-)))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mopo_mies kirjoitti:

Ensi lauantaina on Mankkaan ostarilla mopokirkko.
Tervetuloa kaikki kuulemaan sanaa ja pärisyttään mopoja, pappi paikalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu