Onko kukaan käynyt Costa Luzissa, menemme Novo san pectriin, vaikka emme mitään golffareita ole, minkälainen paikka on ja kunka varmat ilmat, lähtö toukokuun lopulla.
Kuinka hyvät liikenneyhteydet siellä on ja onko san pectrissä kunnon isoa elintarvikeliikettä?
Kuinka hyvät liikenneyhteydet siellä on ja onko san pectrissä kunnon isoa elintarvikeliikettä?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onko tämä uusi matkakohde, kun ei ole kukaan kommentoinut? Minäkin olisin kiinnostunut kuulemaan siellä käyneiden mielipiteitä samaisesta "kylästä".
Tultiin juuri Costa de la luzilta, ei tosin tuolta samasta kylästä, mutta siitä läheltä. Maailmanlaajuisesti ajatellen ei kovin uusi matkakohde, Cádizia sanovat yhdeksi Euroopan vanhimmista kaupungeista, taisi Kolumbuskin tuolla päin liikkua ennen E-Amerikan matkojaan. Suomalaisia tuolla ei juuri näkynyt, oltiin alueella omatoimimatkalla, ei tuolla paljon muitakaan turisteja ollut, alueella taitaa käydä lähinnä espanjalaisia matkailijoita. Englantia paikalliset eivät välttämättä tuolla kovinkaan hyvin osaa, espanjaa puhuvana sai nauttia paikallisten ystävällisyydestä ja aidosta Andaluciasta. Noita Atlantin rantoja kehuvat Espanjan parhaiksi, nyt ennen kesäkuun puoliväliä siellä oli yli 30 C koko viikon, vaikka lähes kaikkialla muualla Espanjassa satoi vettä. Paikallisille kerroimme Suomen kesälämpötiloja ja sanoivat että heillä on tammikuussa vastaavanlaiset ilmat.